Çay Paketinden Çıkan Servetin Perde Arkası!

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K. ile birlikte rüşvet soruşturmasında tutuklanan mütehahit Y.Ş. ifade değiştirdi, serbest kaldı.

İfadenin ayrıntıları ile birlikte daire başkanın kasasında yer alan servette ortaya çıktı. Türkiye gündemine oturan olay ile ilgili vatandaşlar daire başkanın hangi işlemler karşılığında kasasındaki serveti yaptığını merak ediyor.

MÜTEAHHİT 30 BİN LİRA VERMİŞ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, rüşvet iddiaları üzerine, Mali Hizmetler Daire Başkanı B.K. hakkında geçen eylül ayında suç duyurusunda bulundu. Harekete geçen polis, B.K.’yı teknik ve fiziki takibe aldı. B.K., müteahhit Y.Ş. ile telefonda görüşüp 30 bin lira para istedi.

Buluşma yerine giden B.K., 30 bin lirayı aldığı sırada polis baskın yaptı. Rüşvet almak ve vermek suçundan nöbetçi mahkemeye sevk edilen 2 şüpheli iddiaları kabul etmedi. B.K.’nın, rüşvet almadığını, maddi sıkıntı içinde olduğu için daha önceden tanıdığı Y.Ş.’nin kendisine 30 bin lira borç verdiğini söylediği öğrenildi.

Müteahhit Y.Ş. de borç para verdiğini söyledi. İki şüpheli tutuklanarak cezaevine gönderildi. Müteahhit Y.Ş., tutuklama kararına itiraz ederek ifadesini değiştirdi.

PARASINI ALAMADIĞI İÇİN RÜŞVET VERMİŞ
Yeniden ifade veren Y.Ş., B.K.’nın, belediyeden alacağı olan firma sahiplerinden ödeneklerinin ödenmesi için para istediğini, rüşvetini aldıktan sonra bu kişilere ödeme yapıldığını söyledi. Y.Ş., belediyeye yol yapım ve bakım işleri yaptığını ve yaklaşık 4.5 milyon lira hak edişi olduğunu, 2020 yılında ödeme aldığını ve geri kalan yaklaşık 780 bin lirayı alamadığını söyledi.

Y.Ş., B.K.’nın belediyenin ödemelerinin kendisi tarafından yapıldığını söyleyerek problemi çözebileceğini ve karşılığında kendisinden 30 bin lira istediğini açıkladı. Hak edişini almak için B.K.’ya 30 bin lira vermeyi kabul ettiğini ifade etti. Y.Ş. serbest bırakıldı.

ÇAY PAKETİNDEN SERVET ÇIKTI
Mesleki kariyerine 20 yıl önce Terme Evci Belde Belediyesi’nde zabıta olarak başlayan B.K. (40), 31 Mart seçimlerinin ardından Samsun Büyükşehir Belediyesi’nde Mali Hizmetler Daire Başkanlığı’na getirildi. B.K.’nın makam odasındaki kasadan servet çıktı. Kasadaki çay paketinin içinden 135 bin Euro, 36 bin TL, bir tanesi 1 kg’lık külçe olmak üzere yaklaşık 5 kg altın, 13 adet çeyrek altın ebadında basılan özel altın, 75 tam altın, 50 yarım altın, 1059 çeyrek altın, kendisi dahil 8 farklı kişi adına çeşitli bankalara ait 23 adet hesap cüzdanı ve 40 yakın gayri menkul tapusuna el konuldu. Banka hesapları savcılık tarafından bloke edilirken hesaplarda bulunan paranın miktarı henüz tespit edilemedi.

TÜRKİYE GÜNDEMİNE OTURDU
Müteahhidin ifadesinin ayrıntıları ve rüşvetten tutuklanan daire başkanı B.K.’nın kasasından çıkan servet, Türkiye gündemine oturdu. Mütehahhit Y.Ş.’nin alacağına karşılık rüşvet verdiğini beyan etmesi, birçok soruyu da beraberinde getirdi.

????????????????????????????????????

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz