Çarşamba’ya Yeni Kütüphane

0

Çarşamba Belediye Başkanı Av. Halit Doğan, İlçe Halk Kütüphanesi’nin fiziki şartlarının modern şartlara uymadığından dolayı Delta Park AVM’de yeni bir kütüphane yapılacağını açıkladı.

Kütüphane Genel Müdürlüğü’nden Çarşamba’ya ziyarette bulunulduğunu dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Av. Halit Doğan, “Ziyarette bizlere daha geniş bir alanda bir çocuk kütüphanesinin de yapılması amacıyla bir görüşmemiz oldu. Kütüphane anlayışının artık dünyada değiştiğini, kütüphanelerin artık sadece kitap okunan ve ders çalışılan bir alandan ziyade insanların artık dünyada gündelik yaşamları ve sosyal yaşam aracı olarak kullanılan mekanlar olduğunu ifade ettiler. Bu amaçla gençlerin hem kitap okuyup hem ders çalışabilecekleri bunun yanı sıra çay, kahve içebilecekleri bi yaşam alanı içerisinde olmasını istediklerini ifade ettiler” dedi.

DELTA PARK AVM’YE ONAY VERDİLER
Başkan Doğan, “Bizim de Delta Park AVM’de yaklaşık bin 900 metrekare alan bir yerimiz var ve kendilerine burayı kütüphane alanı olarak gösterdik ve kendileri de alanı beğendiler. İnşallah en kısa zamanda Kütüphaneler Genel Müdürlüğü ile ortak bir çalışma gerçekleştirerek Çarşamba’ya yeni ve modern bir kütüphane kazandıracağız” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz