Çarşamba’ya Salça Fabrikası Müjdesi

0

Koronavirüs salgını nedeniyle Çarşamba Belediye Meclisi iki aylık aradan sonra ilk kez olağanüstü toplanırken, Belediye Başkanı Halit Doğan, ‘salça fabrikası’ müjdesi verdi.

Belediye Meclisi’nden yetki isteyen Başkan Doğan, “30 yıldır her seçim döneminde Çarşamba’ya bir salça fabrikası kurulması konusunda konuşulan bir husus var. Bunu hayata geçirmekle alakalı olarak yatırımcılarla görüşüyoruz. Salça fabrikasını yapmayı planladığımız alan arka bölümünde seracılığın da yapıldığı bir alan, seracılık yapan insanların ürettikleri ürünleri en yakın mesafede işletecekleri bir alan özelliği taşıyor” dedi.

TARLADAYKEN SATACAK
Başkan Doğan şöyle konuştu; “Çarşamba’da fındığın yanı sıra seracılıkla alakalı çalışma gerçekleştiren insanlarımız var. Çarşamba’da üreticinin üreteceği ürünü üretmeden önce alıcısının olacağı bir sistemi hayata geçirmeyi planlıyoruz. Bununla alakalı birkaç kurumla görüştük ve kurumların da bizlerle aynı heyecanı yaşadığını düşünüyoruz. İnşallah bu salça fabrikasıyla birlikte fındığın yanı sıra tarımsal sanayinin de temelini atmayı hedefliyoruz. Salça fabrikasını inşallah Çarşamba’ya kazandırarak fındığın haricinde başka ürünleri de ovamızda yetiştirebiliriz diye düşünüyorum.”

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’ın Belediye Meclisi’nden ‘salça fabrikası’ ile ilgili yetkilendirme talebi oy birliği ile kabul edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz