Çarşambaspor’dan Teşekkür Mesajı

0

Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, TFF Başkanvekili ve Amatör Spor Kulüpleri Konfederasyon Başkanı Ali Düşmez için pandemi sürecinde ortaya koyduğu mücadele için teşekkür mesajı yayınladı.

Türkiye Futbol Federasyonu’nun ligleri tescil etmesi sonrasında Bölgesel Amatör Lig 4. Grupta şampiyon olan ve 3. Lig’e terfi eden Çarşambaspor’da Kulüp Başkanı Özkan Yıldırım, yaptığı açıklamada, “Koronavirüs salgınının Mart ayı itibariyle ülkemizde de etkili olması ile birlikte profesyonel ve amatör tüm liglerimiz tatil edilmişti. Gelinen son durum itibariyle Türkiye Futbol Federasyonu yönetim kurulu tarafından TFF 2 ve 3. Ligler’in de olduğu gibi bizim de mücadele ettiğimiz Bölgesel Amatör Lig’de müsabakaların oynanamayacağına hükmederek liglerin sonlanmasına karar verildi. Liglerin sonlanması ile birlikte Bölgesel Amatör Lig’den 3.Lig’e yükselecek takımların belirlenmesi gündeme geldi” dedi.

EMEK VE GAYRET
Bu aşamada Başkan Ali Düşmez’in amatör BAL’da mücadele eden kulüpler için önemli bir mücadele verdiğini dile getiren Yıldırım, “Statüye göre 11 grup birincisi içerisinden iki grup birincisi elenerek dokuz takımımızın 3. Lig’e yükselmesi gerekirken, TFF Başkan Yardımcısı ve Konfederasyon Genel Başkanımız Sayın Ali Düşmez’in emek ve gayretleri sonucu tüm grup birincilerinin bir üst lige yükselmeleri kararı alınmış ve iki takımın mağduriyet yaşamamaları yönünde bir tutum sergilenmiştir. Bizler Bölgesel Amatör Lig’de yer alan ve TFF 3. Lig’e yükselme mutluluğunu yaşayan takımlar olarak Başkanımız Sayın Ali Düşmez’e TFF 3. Lig’e yükselmemiz yönündeki katkılarından dolayı teşekkürlerimizi sunar çalışmalarında başarılar dileriz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz