Çarşambaspor’dan 18 Temmuz Eleştirisi

0

Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, TFF’nin Bölgesel Amatör Lig’in başlama tarihini 18 Temmuz olarak açıklamasını eleştirerek, alınacak en doğru kararın BAL’ın bu şekilde tescil edilmesi olacağını savundu.

Türkiye Futbol Federasyonu, Bölgesel Amatör Lig’in (BAL) 18 Temmuz’da başlayacağını açıklarken Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, “BAL’da mücadele eden takımların yüzde 90’ı oynamak istemiyor, ligin bu şekilde tescil edilmesini istiyor. Dolayısı ile federasyonun aldığı bu kararı doğru bulmuyoruz. Hangi şartlarda oynanacağı, nasıl önlemler alacağı belli değilken salgın halen daha kontrol altına alınmamışken, pozitif vakaların halen daha çıkmaya devam ettiği günümüzde, Federasyonun vereceği en doğru karar, liglerin bu şekilde tescil edilmesi olacaktır” diye konuştu.

BAYRAM SONU TOPLANACAK
Bölgesel Amatör Lig takımlarının gariban ve sahipsiz bırakıldığını dile getiren Başkan Yıldırım, “3. Lig’de bir kontenjan var. Bir takım için bu kadar oyuncu, teknik ekip ve çalışanlar riske atılamaz. Çarşambaspor Kulübü olarak çıkıp oynarız, fakat Federasyon gerekli önlemleri alması lazım. Biz şampiyonluğu garantilemiş bir takım olarak her ne olursa olsun 3. Lige çıkacağız. Bu bizim hakkımız. Hakkımız olanı da alacağız. Federasyondan resmi bir yazı gelmedi. Tedbirler anlamında Ramazan bayramı sonrasında teknik ekiple toplanarak sahaya inme konusunda karar vereceğiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz