Çarşambaspor Teknik Sorumlusu Kenan Yelek: Karar Bizi Şaşırttı

0

Türkiye Futbol Federasyonu’nun liglerin başlaması ile ilgili aldığı kararı tepkiler büyürken Bölgesel Amatör Lig (BAL) 4. grupta şampiyonluğu garantileyen Çarşambaspor Teknik Sorumlusu Kenan Yelek, federasyonun kendilerini şaşkına çevirdiğini söyledi.

Yelek, “Birçok kulüp gibi bizlerde BAL’ın bu şekilde tescil edilmesini beklerken federasyonun liglerin devam kararı alması bizi şaşırttı” dedi.

“SORUMLULUK ALMIŞTIR”
Yelek, “Sağlık Kurulu’nun açıklamalarını aksine federasyon bu kararla aynı zamanda üzerine büyük bir sorumluluk almıştır. Sıkıntı sadece bizim değil, tüm ligler için vardır. Futbol temas oyunudur. Bizim farklı illerde bulunan birçok sporcumuz var. Ulaşım sorunları çözüldü. Her gün idman yapmamız gerekiyor. Sporcularımızı nerede yatıracağız” diye konuştu.

KARAR GÖZDEN GEÇİRİLMELİ
Bölgesel Amatör Lig’in bu haliyle tescil edilmesi ile ilgili beklentilerinin bulunduğunu dile getiren Yelek, “Bizim müsabakaları oynamakla ilgili bir sorumuz yok. Çıkıp maçımızı oynarız. Siz federasyon olarak Süper Lig’de aldığınız önlemleri Bölgesel Amatör Lig’de de uygulayacak mısınız? Corona virüsü halen daha etkisini sürdürürken federasyondan liglerin devam etme kararını tekrar gözden geçirerek sağlıklı karar almasını temenni ediyoruz” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz