Çarşambaspor Başkanı Yıldırım: Hedefimiz Kalıcı Olmak

0

Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, sosyal medyada yayınlanan bir programda, doğru yönetim, doğru teknik ekip ve doğru oyuncu kadrosu ile Çarşamba’nın yıllardır devam eden özlemini dindirdiklerini söyleyerek, “İlk etapta TFF 3. Lig’de kalıcı olmak istiyoruz” dedi.

Sezona şampiyonluk hedefi ile başladıklarını dile getiren Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, sosyal medyada yayınlanan bir programda başarının öyküsünü ve hedefleri konusunda açıklamalarda bulundu. Önce iyi bir aile olduklarını dile getiren, “Büyük bir aile olduk. Sonrasında ise şampiyonluğa inandık ve şampiyonluk ipini göğüsledik. Bu maratonda Belediye Başkanımız Halit Doğan’ın büyük desteğini aldık. Bunun yanında taraftarlarımız ve ilçe halkımızın da inanılmaz bir destek gördük” şeklinde konuştu.

‘DEĞER KATMAK İÇİN BURADAYIZ’
Çarşambaspor’un başarıya odaklı bir kulüp olduğunu dile getiren Başkan Yıldırım, “1923 yılında Ulu Önderimiz Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatı ile kurulmuş köklü bir kulüptür. Dolayısı ile Yeşil-Beyazlı ekipte yönetime kim gelirse gelsin, başarıyı hedeflemiştir. Çarşambaspor şimdiye kadar dönemin 1. Ligi şimdiki 2. Lig gibi profesyonel liglerde yer almıştır. Hedefimiz tabi ki bir üst lig. İlk etapta TFF 3. Lig’de tutunmayı istiyoruz. Sonrasında ise basamak basamak çıkmak istiyoruz. Başarısına başarı değerine değer katmak için buradayız” dedi.

TRANSFER ÇALIŞMALARI SÜRÜYOR
Transfer çalışmaları ve altyapı çalışmaları hakkında bilgiler veren Yıldırım, “3. Lig için transfer çalışmalarımız devam ediyor. Şimdiye kadar iç transferde 11 oyuncumuzla anlaştık. Aceleci davranmak istemiyoruz. Transferde ince eleyip sık dokuyoruz” dedi. Altyapı konusunda açıklama yapan Başkan Yıldırım, “Amatörün tüm kategorisinde mücadele ediyoruz. Bu yönde çalışmalarımız sürüyor. Altyapı sporcularımızın profesyonel ligde forma giyme heyecanını yaşamasını ve kendilerini geliştirmesini istiyoruz” diye konuştu.

TARAFTARLARA TEŞEKKÜR
Çarşambaspor’lu taraftarlara da seslenen Başkan Yıldırım, “Takımına her ortamda sahip çıkan ve destekleyen bir taraftar topluluğuna sahibiz. Sezon boyunca yaz kış yağmur çamur demeden bizlere destek verdiler. Elde ettiğimiz başarıda büyük rol oynadılar. Kendilerine teşekkür ediyorum. Pandemiden dolayı taraftarlarımızla buruk bir sevinç yaşadık. Şampiyonluk pastası kesip, şehir konvoyu düzenleyerek mütevazi bir kutlama yapmak zorunda kaldık. Birlik ve beraberlik olduğu sürece aşamayacağımız zorluk yok” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz