Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım: 11 Takım 3. Lig’e Çıkabilir

0

Corona virüs salgını nedeniyle ertelenen liglerin geleceği hakkında konuşan Çarşambaspor Başkanı Özkan Yıldırım, BAL’ın 2 haftada tamamlanabileceğini ve 11 grubun şampiyonunun 3. Lig’e çıkarılabileceğini söyledi.

Ülkemiz ve dünyada pandemi ilan edilen salgın hastalık nedeniyle ertelenen liglerin geleceği hakkında konuşan Çarşambaspor Kulübü Başkanı Özkan Yıldırım, “Liglerin ertelenmesinin ardından oyuncularımızın ailelerin yanında olması gerektiğini düşündüğümüz için öncelikle oyuncularımıza izin verdik. Ardından yönetim kurulumuzla izleyeceğimiz yol haritası ile ilgili toplantımızı yaptık ve federasyonla görüşme gerçekleştirdik. Bize federasyon tarafından profesyonel liglerle ilgili de net bir şey olmadığı ve beklememiz gerektiği söylendi” diye konuştu.

ÖNCELİK YERLİ OYUNCULARIN OLMALI
Futbol endüstrisinde önceliğin yerli oyuncularda olması gerektiğini dile getiren Başkan Yıldırım, “Türkiye’de yerli oyuncuların en çok ekmek yediği, evine ekmek götürdüğü ligler 2. Lig, 3. Lig ve Bölgesel Amatör Lig’dir (BAL). Ülkesine, futboluna, sporuna sahip çıkanlar bu ülkenin evlatlarıdır. Yurt dışından milyonlarca Dolar veya Euro harcayarak transfer edilen futbolcular ülkeyi ilk terk edenler oluyor. Bunun örneğini de bu yaşanan salgın hastalıkla birlikte gördük. Bu nedenle de federasyonumuzun alt liglere önem göstermesi gerekiyor” şeklinde konuştu.

ATATÜRK’ÜN EMRİYLE KURULDU
Çarşambaspor’un Mustafa Kemal Atatürk’ün emriyle kurulduğunu hatırlatan Yıldırım, “Çarşambaspor, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk, Çarşamba ziyaretinde bir futbol takımı kurulmasını emretmesi ile kurulmuş ve Türk sporuna katkı veren bir takımdır. Bizim de bu sezon yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla bütün çalışmamız Ulu Önder’in emriyle kurulan bu takımı 3. Lig’e çıkarmak ve bunun için sezon başından itibaren yönetim kurulundaki arkadaşlarımızla özverili bir çalışma içerisindeyiz. Çarşambaspor, Çarşamba şehrinin markası ve bu markanın da profesyonel ligde yer alması gerekiyor” dedi.

FEDERASYONA GÖRÜŞ BİLDİRİLDİ
BAL’da mücadele eden takımların kendi yağları ile kavrulduğunu ifade eden Yıldırım, “Şampiyonluğa oynayan takımlar 3. Lig’deki takımlardan daha fazla para harcıyor. Bizim federasyondan isteğimiz ligin bitimine 4 hafta kaldı ve Pazar-Çarşamba olarak maçları düzenlenirse iki haftada ligi bitirebiliyoruz. Diğer gruplardaki takımların başkanları ile de görüşme sağladık ve ligin bir an önce bitirilerek gruplarında şampiyon olan 11 takımın da 3. Lig’e çıkarılması yönünde federasyona görüş bildirdik. Bu yapılmış olursa salgın hastalıkla mücadele ettiğimiz bu günlerde hem süreç uzamamış olur ve hem de seneye 3. Lig’den iki takım fazla düşürülerek denge sağlanır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz