Çarşamba’nın Atık Suyu Temizlenip, Yeşilırmak’a Akacak

0

Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin Çarşamba İlçesi Bafracalı Mahallesi’nde yapacağı İleri Biyolojik Atık Su Arıtma Tesisi’nin ilk proje toplantısı yapıldı.

Yaklaşık 10 milyon Euro bedelli projenin yüzde 86’lık bölümü, Avrupa Birliği hibesi ile Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından karşılanacak. Proje yüklenici firma tarafından 2 yılda tamamlanacak. Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, çevreye duyarlı bir şehir olmayı amaçladıklarını kaydetti.

ATIK SU YEŞİLIRMAK’A TAHLİYE EDİLECEK
5 Haziran Dünya Çevre Günü’ne denk gelen önemli bir günde çevreci bir projeyi hayata geçeirmek için önemli bir ana şahitlik ettiklerini kaydeden Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “İnşallah çok yakın bir zamanda temel atma törenini gerçekleştirmiş olacağız. Bu sayede Çarşamba’nın kanalizasyon atığı artık temizlenerek Yeşilırmak’a tahliye edilecek” dedi.

Projenin detaylarının görüşüldüğü toplantıya AB ve Dış İlişkiler Genel Müdürü Mehrali Ecer, AB Mali Yardımlanı Daire Başkanı IPA Direktörü İsmail Raci Bayer, AB Delegasyonu Asuman Özaltay, SASKİ Genel Müdürü Fatih Yıldız ve yüklenici firma temsilcileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz