Çarşambalı Şampiyon Özel Sporculara Karşılama

0

Dubai’de düzenlenen Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’te yarışarak 1 olimpiyat kotası, 2 paralimpik oyunların A barajı geçme başarısı elde ederek Samsun’a dönen özel sporcular, havalimanında çiçeklerle karşılandı.

Dubai 2021 Dünya Para Atletizm Grand Prix’te yarışarak 1 olimpiyat kotası, 2 paralimpik oyunları A barajı geçme başarısı elde ederek Samsun’a dönen özel sporcularımız Eda Yıldırım, Esra Bayrak, Fatma Damla Altın ve antrenörü Aytunç Göz, Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu Samsun-Çarşamba Havalimanı’nda çiçekler ile karşıladı. Antrenör Aytunç Göz’e çiçeğini AK Parti Samsun Milletvekili Çiğdem Karaaslan adına Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan takdim etti.

ONUR VE GURUR GÜNÜ
Samsun’da gurur günü yaşadıklarını dile getiren Samsun Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu, “3 tane kotayı geçen sporcumuz var. Samsun için inanılmaz bir onur ve gurur günü. Bu başarı çok hoşumuza gitti. Kızlarımız bize ve hem Samsun’umuza hem de ülkemize çok güzel gurur yaşattı. Cumhurbaşkanımıza, Bakanımıza ve Genel Müdürlüğümüze verdikleri desteklerden dolayı teşekkür ediyorum” diye konuştu.

FARKINDALIK OLUŞTURUYORLAR
Elde edilen başarı hakkında açıklamalarda bulunan antrenör Aytunç Göz, “Gençlik ve Spor İl Müdürü İsmail Hakkı Kasapoğlu bize kamp imkanı sağladı ve tesisleri açtı. Güzel bir süreç yaşadık. Sporcularımız Samsun’da bir ilki gerçekleştirdiler ve 3’ü birden olimpiyat ve paralimpik oyunları A barajını geçti. Bu başarıların farkındalık oluşturup, örnek olmasını diliyorum. Dünyanın en büyük organizasyonuna giden yolda bize destek oldukları için herkese çok teşekkür ederiz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz