Çarşambalı KOBİ’lere Nefes Aldıran Kredi

0

Çarşamba TSO ve Ticaret Borsası’na üye cirosu 25 milyon liranın altında olan tüm işletmeler, TOBB ve Denizbank iş birliği ile başlatılan Nefes Kredisi’nden faydalanabilecek.

Geçtiğimiz yıllarda üç kez gerçekleştirilen KOBİ finansman projesi Nefes Kredisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği (TOBB) ve Denizbank öncülüğünde yeniden başladı.

Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz, korona virüs pandemisinden etkilenen ilçedeki cirosu 25 milyon liranın altında olan küçük işletmeler için bugünden itibaren TOBB Nefes Kredisi’nin devreye alındığını bildirdi. Yılmaz, “Özellikle cirosu küçük işletmelerimiz finans bulmakta zorluk yaşıyordu. Nefes kredisi ile bu zorluklar bir nebze olsun giderilecek” dedi.

ÜYELERİMİZİN YANINDAYIZ
Çarşamba Ticaret Borsası Başkan Vekili Servet Zeren ise, “Geçtiğimiz günlerde Ticaret Borsası Başkanımız Kazım Yılmaz, bankaların olumsuz tutumu nedeniyle finansmana erişimde sorun yaşayan üyelerimizden bildirimler aldığımızı, sürecin takipçisi olacağımızın ve eğer bankalar tavrını değiştirmez ise TOBB öncülüğünde borsamızın katkısıyla uygun faizli kredi çalışması yapacağımızın müjdesini vermişti. Çarşamba Ticaret Borsası olarak kaynaklarımızı ‘Nefes Kredisi’ için seferber ederek, sözümüzü tuttuk, dün olduğu gibi bugün de üyelerimizin yanındayız” diye konuştu.

Denizbank Çarşamba Şube Müdürü Barış Ocak da, tüm Çarşamba TSO ve Ticaret Borsası üyelerini şubelerine beklediklerini kaydetti.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz