CHP Çarşamba Belediye Başkan Adayı Altan Karabulut, 20 yıldır siyasetin içerisinde olduğunu belirterek, ayrıca araştırmacı olması nedeniyle 2004 yılında ‘Memleketim Çarşamba’ ve 2015 yılından bugüne üzerinde çalıştığı ve tamamladığı ‘Çarşamba Dedikleri’ adlı kitabının olduğunu söyledi.

YEŞİLIRMAK OLMADAN ÇARŞAMBA OLMAZ

Avrupa’da en verimli topraklara sahip olduklarına dikkat çeken CHP’li Karabulut, “Göç veren bir kentiz. Ne yazık ki tarımsal sanayileşmeyi başarmadık. Kooperatifleşeceğiz. Gençlerimize istihdam alanları açacağız ve göç etmelerine engel olacağız. Mekansal projelerimiz var. Yeşilırmak’a kimlik vereceğiz. 80 km’lik bir kordon açacağız. Etrafına turistik tesisler kuracağız. Yeşilırmak olmadan Çarşamba’yı planlayamazsınız” diye konuştu.

“İnsan odaklı çalışacağız” diyen Altan Karabulut şöyle konuştu; “Mutlu insan, üretken insan. Gençler için sanat ve spor mekanları yapacağız. Kadınlarımız ürettiklerini satabilecek. Üretim pazarları yapacağız. Yaşlı insanlar için sosyal alanlar. Ben insanların içinde olacağım. Bana direkt ulaşabilecekler. Bir anlamda ‘Kent Doktoru’ olacağım.”

ÇARŞAMBASPOR’A 100. YIL PROJESİ

Atatürk’ün kurduğu ve emanet ettiği Çarşambaspor’un içinde projelerinin var olduğunu sözlerine ekleyen CHP’li Karabulut, “Efsanedir, tarihdir Çarşamba. Altınordu’yu model alacağız. 100’ncü yılımızda şampiyonluk hedeflerken, bunu Çarşambalı gençler ve teknik direktörlerle, profesyonel bir ekiple yapacağız. Sadece futbol değil, tüm braşlarda amatör takımlar kuracağız. Herkesin spor yapması için spor merkezi projemiz var. Kolej havasını yakalayacağız” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz