Çarşamba’da Otopark Sorununa Çifte Çözüm

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde her geçen gün artan araç sayısı, trafik yoğunluğunu içinden çıkılmaz bir hale getiriyor. İlçedeki otopark ihtiyacını karşılamak için harekete geçen Samsun Büyükşehir Belediyesi, Çarşamba’nın iki yakasına katlı otopark inşa edecek.

Batı yakada yapılacak otoparkın proje hazırlığında sona yaklaşılırken, Doğu yakasındaki mekanik katlı otopark projesi inşaatı başladı.

214 ARAÇLIK OTOPARK
Orta Mahalle Şehit Tuncay Kocabaş Caddesi’ndeki eski pazar yerinin bulunduğu alanda yapımına başlanan iki katlı mekanik sistem otopark, 23 milyon 262 bin 550 TL’ye mal olacak. 214 araç kapasiteli otoparkta otomobilleri sürücüler değil, asansörlü otomatik ve mekanik sistem park edecek. Araçlar yine otomatik sistemle park alanından alınıp asansöre bildirilerek sahiplerinin önüne getirilecek.

HEM OTOPARK HEM PAZAR YERİ
Samsun Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir, Doğu yaka mekanik katlı otopark inşaatının 480 günde tamamlanacağını belirterek, “26 Mart 2022 tarihinde hizmete açacağız. Batı Yaka Katlı Otopark Projesi için de hazırlıklarda sona yaklaştık. Sarıcalı Mahallesi’nde inşa edeceğiz. 311 araç kapasiteli olarak projelendirilen otoparkın giriş katı pazar yeri olarak da kullanılabilir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz