Çarşamba’da Kar Mesaisi

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde etkisini arttıran kar yağışı sebebi ile kar mesaisine devam eden belediye ekipleri, kar küreme ve tuzlama faaliyetlerini sürdürüyor.

Çarşamba Belediyesi’ne ait iş makineleri tüm mahallelerde ve ilçe merkezinde bulunan yolları temizleyerek, vatandaşların ulaşımını kolaylaştırıyor.

Köroğlu Mahallesi, Eğrikiraz mevkiinde rahatsızlanan bir vatandaşa ekiplerin yoğun çabası ile ambulans ulaştı. Hastanın sorunsuz bir şekilde hastaneye ulaşması sağlandı.

Belediye ekipleri ilçe merkezinde trafiğin aksamaması için sokak ve caddelerde kar küreme ve tuzlama çalışmasını sürdürürken, ekiplerin diğer bölümü de yayaların olumsuzluk yaşamaması için kaldırımlarda kar temizliği gerçekleştiriyor.

Ekipler, olumsuz hava koşulları nedeniyle yiyecek bulmakta zorlanan sokak hayvanları için de belirlenen noktalarda mama ve su desteği sağlıyor.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, ‘Kar yağışı öncesi ekiplerimizi ve araç filomuzu hazırlamıştık. Tedbirler kapsamında kar yağışı ve buzlanmadan en az düzeyde etkileneceğiz. Sizlerde kapınızın önüne mama ve su bırakarak yardım edebilirsiniz” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz