Çarşamba’da Hedef Konforlu Ulaşım

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde yeni yol çalışmalarının kent merkezi ve kırsal mahalle ayrımı yapmaksızın devam ettiğini kaydeden Başkan Halit Doğan, “İlçemizde yol sorunu kalmaması için çalışıyoruz” dedi.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Fen İşleri Müdürlüğü’ne bağlı ekipleri ziyaret ederek, kent merkezi ve kırsal mahallelerde devam eden yeni yol çalışmaları hakkında istişarelerde bulundu.

Göreve geldikten sonra ilçede birçok yol yapım çalışması gerçekleştirdiklerini kaydeden Başkan Doğan, “Yol medeniyettir anlayışla hizmet ediyor, ilçemizde yol sorunu kalmaması için çalışıyoruz. Çarşamba’mızı geliştirmeye, hemşehrilerimizin hayatlarını kolaylaştırmaya devam ediyoruz” dedi.

KENT MERKEZİNDE PARKE UYGULAMASI
Başkan Halit Doğan, “Yaklaşık 883 bin ton stabilize (kırma) malzeme ile mahallelerimizde, bin 912 kilometre stabilize yol bakım yapılmış ve şehir içerisinde ihtiyaç duyulan noktalarda 39 bin 800 metrekare (5,8 kilometre) parke uygulaması ve bakım onarımı çalışmaları yapılmıştır” diye konuştu.

41 KM YOL ÇALIŞMASI
19 mahallede toplam 57 kilometre (47 bin 500 metreküp) beton kaplama yol çalışması yapıldığına dikkat çeken Belediye Başkanı Doğan, sözlerini şöyle sürdürdü; “16 mahallemizde 41 kilometre (229 bin metrekare) sathi kaplama asfalt yol çalışması yapıldı. 5 bin 603 ton BSK malzeme ile muhtelif alanlarda asfalt yama bakım ve onarımı yapıldı. 13,2 kilometre yol genişletme çalışmaları ve bakımı yapıldı.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz