Çarşamba’da Hayalindeki 23 Nisan’ı Çizene Boya Seti Hediye

0

Coronavirüs salgını nedeniyle bu yıl 100’ncü yılı kutlanacak olan TBMM’nin kuruluşu ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlama programlarının iptal olmasından dolayı ‘çocuklar üzülmesin’ diye harekete geçtiklerini belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, hayalindeki 23 Nisan’ı çizen ve kendilerine sosyal medyadan mesaj olarak gönderen 555 çocuğa ‘boya seti’ hediye edeceklerini duyurdu.

GÜZEL BİR HEDİYE OLACAK
Başkan Halit Doğan, “Corona virüsü nedeniyle zor günlerden geçiyoruz. Bunlardan en çok etkilenen çocuklarımız okula, parka gidemiyorlar, arkadaşlarından uzaklar ve sağlıkları için evde kalmak zorundalar. Biz de boş zamanlarını güzel değerlendirmeleri için böyle bir etkinlik gerçekleştik. Hem de onlara bu kötü günlerden kalan güzel bir anı, güzel bir hediye bırakmak istedik” dedi.

ÇOCUKLARIMIZ ÜZÜLMESİN
Doğan, “23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 100. yılı olması nedeniyle tüm ülke genelinde coşkuyla kutlanması planlanıyordu. Coronavirüsü nedeniyle tüm programların iptal olması çocuklarımızı üzmesin, ülke olarak sağlıklı sıhhatli nice bayramlar, özel günler geçireceğiz inşallah. Bu günlerde tedbirli olmamız, yarınlarımızın güzel olması içindir” ifadelerini kullandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz