Çarşamba’da Güvenli Parklar

0

Korona virüsü salgını sonrası başlayan normalleşme sürecinde çocukların sokağa çıkma kısıtlamasının kaldırılması, çocukların yeniden oyun parklarına dönmesine neden oldu.

Çarşamba Belediyesi de her mahallede çocuklar için yeni oyun alanları oluşturmaya devam ederken, bir yandan da mevcut olan parklardaki oyun gruplarını zenginleştiriyor. Çocukların güvenli bir ortamda oynaması için de çalışma başlatan Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri, oyun parklarının zeminini kauçuk ile kaplamaya başladı.

ÇOCUKLARIN GÜVENLİĞİ
Korona virüs sürecinde çocuk parklarını rutin bir şekilde ilaçlama yaptıklarını vurgulayan Belediye Başkan Halit Doğan, “Ekiplerimiz merkez mahallelerimizdeki parklarda bulunan çocuk oyun gruplarının zeminlerini kauçuk ile kaplıyor ve bakımlarını yapıyor. Çocuklarımızın güvenli bir şekilde oyun oynamaları için çalışmalarımız sürüyor” dedi. Başkan Doğan, “Bizler çocuklar için her türlü önlemi alıyoruz. Ancak kişisel alacağımız önlemler daha önemli. Ebeveynlerimiz, çocukları parklarda, bahçelerde ve sokaklarda oyunlar oynarken, arkadaşlarıyla olan sosyal mesafeye dikkat etmeli ve maske ile dolaşmayı lütfen ihmal etmemeli” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz