Çarşamba’da Güneşi Gören Sokağa Çıktı

0

Coronavirüs nedeniyle insanların evde kalması gerektiğini dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Hava sıcaklığı arttı, insanlarımızın sokağa çıktı. ‘Bana bir şey olmaz’ mantığıyla hareket etmeyin” uyarısında bulundu

Samsun’da hava sıcaklıklarının artması nedeniyle Çarşamba’da çok sayıda vatandaşın sokakta olduğunu kaydeden Belediye Başkanı Halit Doğan, “Virüsün yayılmasını engellemek için insanlarımızdan evde kalmalarını istiyoruz” dedi.

BANA BİR ŞEY OLMAZ DEMEYİN
“Özellikle sokağa çıkmaları yasaklanan 65 yaş üstü, engelli veya kronik hasta vatandaşlarımız için whatsapp hattımızdan elimizden gelen hizmeti vermeye çalışıyoruz” diyen Başkan Doğan, “İnsanlarımızı duyarlı davranmaya davet ediyoruz. İnsanların bu süreçte ‘Bana bir şey olmaz’ mantığıyla hareket etmemeleri gerekiyor” diye konuştu.

SOKAKTAKİ CANLARI BESLİYORUZ
Diğer yandan sokak hayvanlarının yemek bulmada zorlanmaması için belediye tarafından ilçe merkezinde hayvan besleme noktaları oluşturularak su, köpek ve kedi mamaları konuldu. Başkan Halit Doğan, “Sizler evinizdeyken sokak hayvanlarımız nasıl beslenir diye üzülmeyin, canlarımızı unutmadık” dedi.

Diğer yandan coronavirüs tedbirleri kapsamında Çarşamba Belediyesi’nin girişinde bulunan danışma bölümünde, insanlar ateşi ölçüldükten sonra kolonya ikram edilerek, belediyeye alınmaya başlandı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz