Çarşamba’da Gençler ve Çocuklara Eğlence

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı etkinliği düzenlendi. Çarşamba Gençlik Hizmetleri ve Spor İlçe Müdürlüğü tarafından düzenlenen etkinlikte eğitmenlerce gençlere ve çocuklara spor yaptırıldı.

19 Mayıs kutlamaları kapsamında ise Çarşamba Belediye Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı’na çelenk sunuldu. Törene İlçe Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Belediye Başkanı Halit Doğan, Cumhuriyet Başsavcısı Gültekin Bülbül, Gençlik ve Spor İlçe Müdürü İlkay Aydın katıldı. Törende sosyal mesafe kuralına dikkat edilirken, Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü anıta çelenk sundu.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, vatandaşları 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı coşkusunu evlerinde yaşamalarını isteyerek, “Bu sene evlerimizden de olsa hep birlikte yaşayalım. Saat 19.19’da balkonlarımızda, elimizde şanlı Türk bayrakları ile İstiklal Marşı’nı hep bir ağızdan söyleyelim” çağrısında bulundu.

Başkan Doğan, “Bizlere bahçede ve evlerinin balkonlarından katılan tüm katılımcılara teşekkür ediyoruz. Geçtiğimiz yıl da 19 Mayıs, Ramazan ayına denk gelmişti ve iftar sonrasında fener alayı etkinliği gerçekleştirmiştik. Bu sene için de farklı düşüncelerimiz vardı ancak koronavirüs salgını nedeniyle bu düşüncelerimizi gerçekleştiremedik ve sağlığımız için evlerimizde kalıyoruz. Allah’ın izniyle bugünleri hep birlikte geride bırakacağız ve önümüzdeki sene 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı, Ramazan ayına da denk gelmiyor ve inşallah Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Samsun’da başlattığı kurtuluş mücadelesinin bir daha ki yıldönümünde gençlerimize güzel bir bayram hediyesi vereceğiz. Ben bu vesile ile hepinizin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutluyorum” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz