Çarşamba’da 18 Mart Şehitleri Anıldı

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde 18 Mart Şehitleri Anma Günü ve Çanakkale Zaferi’nin 106. yıldönümü nedeniyle Belediye Meydanı’nda tören düzenlendi.

Törende Atatürk Anıtı’na çelenk sunumunun ardından şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunuldu ve İstiklal Marşı okundu.

Çarşamba Şehit ve Gazi Aileleri Derneği Başkanı Fevzi Kocabaş, “Çanakkale Zaferi bir milletin düşman güçlerine karşı nasıl bir direniş gösterdiğinin dünya tarihindeki en güzel örneğidir. Türk milleti düşman kuvvetlerine Türk topraklarını asla ele geçiremeyeceklerini açık bir şekilde bu zaferle göstermiştir. İstiklal Marşımızın yazarı Mehmet Akif Ersoy’un da dediği gibi ‘Allah bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın’. Bu vesileyle başta Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları ile ebediyete intikal etmiş tüm şehit ve gazilerimizi minnetle anıyoruz” şeklinde konuştu.

Törene Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Cumhuriyet Başsavcısı Aşkın Yeğin, emniyet mensupları, askeri erkan, siyasi parti temsilcileri, kamu kurum müdürleri, okul müdürleri ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz