Çarşamba’da 15 Temmuz Demokrasi Ve Milli Birlik Günü

0

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü, Çarşamba’da Çarşamba Belediye Meydanı’nda düzenlenen etkinliklerle anıldı.

Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan program, Kur-an Tilaveti, Şehitlerimiz için dua edilmesi, ilahiler, şiirler, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın canlı konuşması, video gösterileri, konuşmalar ve 00:13’de sela okunması şeklinde devam etti.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Bu akşam 4 yıl önce yaşadığımız o menfur gecenin, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın seslenişi ile meydanların dolup taştığı, Türk milletinin tanklara, toplara, uçaklara, hain FETÖ terör örgütüne meydan okuduğu gecenin yıl dönümüdür. 15 Temmuz gecesi meydanlarda şehitlerimiz oldu o gecede Çarşamba’nın meydanlarını da binlerce kişi doldurdu. Çarşamba’da da benzeri olaylar yaşanmış olsaydı beklide bu akşam burada olan bir kısım hemşehrimiz şehit olmuş, gazi olmuş olacaktı. İnsanlar sokağa çıkarken her ne pahasına olursa olsun, neyle karşılaşacağını bilmeden, bu ülkenin istiklaline ve istikbaline karşı duran güçlere karşı mücadele etmek çıktı yollara. O gece gazi olan, şehit olan tüm kardeşlerimiz bu milletin gururu ve onuru olmuştur. Aramızda Yaşar Besler ve Selim Özdemir kardeşlerimiz var 15 Temmuz gecesi gazi olan iki genç hemşehrimiz, Çarşambamızın gururları, onları canı gönülden tebrik ediyorum. Bizler hiçbir zaman 15 Temmuz’u unutmadık, unutturmayacağız” dedi.

Programa Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, İlçe Emniyet Müdürü Turgay Begen, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden, 15 Temmuz Gazileri Yaşar Besler, Selim Özdemir, şehit ve gazi yakınları, ilçe protokolü ve vatandaşlar katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz