Çarşamba Ziraat: Araştırmadan Konuşmuş!

0

MHP’den ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk edilen Ordu Milletvekili Enginyurt’un açıklamalarına tepki gösteren Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Aydemir, “O raporda benim de imzam var. Enginyurt, araştırmadan talihsiz bir açıklamada bulundu” dedi.

Çarşamba Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, MHP Genel Merkezi’nin ‘kesin ihraç’ talebiyle disipline sevk ettiği Ordu Milletvekili Cemal Enginyurt’un gündem yaratan açıklamalarına tepki gösterdi. Aydemir, “Samsun Tarım Müdürlüğü tarafından açıklanan tahmini 123 bin ton rekoltenin altına bende imza attım, arkasındayız. Hava sıcaklıkları şu anda sıcak gidiyor ve kuraklık var. Rekoltede düşüş yaşanabilir” dedi.

ORDU’DA REKOLTE DÜŞTÜ
Fındık rekoltesinin Ordu’da düşüş gösterdiğinin altını çizen Ziraat Odası Başkanı Aydemir sözlerini şu şekilde sürdürdü: “2019 yılında rekolte Ordu’da 214 bin ton, Samsun’da 137 bin ton açıklanmış ve 2020 yılı için Ordu’da 197 bin ton, Samsun’da 123 bin ton açıklanmıştır. Her iki kentte de rekoltedeki düşüş oranı birbirine yakın. Enginyurt tarafından yapılan bu açıklamanın araştırılmadan yapıldığına inanıyorum.”

FİYATIN AÇIKLANMASINI BEKLİYORUZ
Geçtiğimiz yıl 26 Temmuz’da Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın hasat öncesi fındık fiyatını açıkladığını dile getiren Başkan Aydemir, “TMO fındık alımına erken başlamıştı. Bu sayede piyasalar canlı kalarak fındık üreticimiz ürettiği fındıktan para kazanmıştı. Bu yıl da üreticimizin ürününden para kazanabilmesi adına Cumhurbaşkanımızın fındık fiyatını önümüzdeki birkaç gün içinde açıklamasını bekliyoruz” diyerek, sözlerini sonlandırdı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz