Çarşamba ve Ayvacık’ta Şehitlere Saygı Yürüyüşü

0

İdlib’deki hain saldırıda şehit olan askerler için Çarşamba ve Ayvacık İlçesi’nde şehitlere saygı yürüyüşü düzenlendi. Çarşamba Zübeyde Hanım Meydanı’nda toplanan grup, “Şehitler ölmez vatan bölünmez, vatan sana canım feda” sloganlarıyla Çarşamba Tarihi Köprüsü üzerinden yürüyüşe başladı. Grup, İdlib’de şehit olan Uzman Onbaşı Eyüp Gülaştı’nın evine kadar yürüdü.

AYVACIK SOKAKLARA DÖKÜLDÜ
Ayvacık’ta ise İlçe Kaymakamı Orhan Ayaz, Belediye Başkanı Halil Kalaycı, Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, siyasi parti temsilcileri, kamu kurumlarının amirleri, genç, yaşlı, çocuk, 7’den 70’e tüm Ayvacık halkının katılımıyla ‘Şehitlerimize Saygı, Ordumuza Destek Yürüyüşü’ gerçekleştirildi.

ÇARŞAMBA’YA GİTTİLER
Ellerinde Türk bayraklarıyla Ayvacık sokaklarını yürüyen protokol üyeleri ve vatandaşlar, yürürken adeta çığ gibi büyüdü. 15 Temmuz Şehitlik Anıtı’na kadar yürüyen Ayvacıklılar, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından, dua etti. Ayvacıklılar; Çarşambalı şehit Eyüp Gülaştı’nın cenazesine katılmak için buraya hareket etti.

Çarşamba’da ve Ayvacık’ta sokaklar; ‘Şehitler ölmez vatan bölünmez’, ‘Her Türk asker doğar’ sloganları ile inledi ve hain saldırıya tepki gösterildi.

Ayvacık’ta birlik ve beraberlik mesajının verildiği yürüyüşe AK Parti, CHP, MHP, Saadet Partisi, Yeniden Refah Partisi, Meclis Üyeleri, Ülkü Ocakları, Muhtarlar Derneği, Müftülük, Milli Eğitim Müdürlüğü ve çok sayıda Ayvacıklı katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz