Çarşamba Tekstil Kent İçin İmzalar Atıldı

0

Çarşamba Belediyesi tarafından Beyyenice Mahallesi’nde kurulacak olan Tekstil Kent için 13 tekstil yatırımcısının hibe talepleri onaylandı. IPARD II Programı 6. Çağrı Döneminde Tarım ve Kırsal Kalkınmayı Destekleme Kurumu (TKDK) Samsun İl Koordinatörlüğüne müracaat eden ve projeleri onaylanan 13 tekstil yatırımcısı ile sözleme imzalandı.

İmza törenine AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, AK Parti İlçe Başkanı Taner Özden, TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan ve yetkililer katıldı.

TKDK Samsun İl Koordinatörü Bülent Turan, “İstihdam odaklı projelerinden dolayı yatırımcılarımızı tebrik ederiz. Tekstil Kent’te bu yıl içerisinde tamamlanması beklenen toplam yatırım değeri 43 milyon 396 bin TL olan 13 adet tesis için toplam yaklaşık 22 milyon 165 bin TL hibe ödenecektir” dedi.

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan da, “94 bin metrekarelik arazi üzerine kurulacak projede 13 tekstil fabrikası yer alacak. Her firma için 2 bin 500 ile 4 bin 500 metrekare kapalı alan olacak şekilde hazırladık. 13 adet tekstil fabrikasının yer alacağı projemizi 2020 yılı içerisinde başlayıp, bir yıl içerisinde bitirmeyi planlıyoruz. İlk etapta çoğunluğu kadınlardan oluşan yaklaşık 3 bin kişiyi istihdam edip, ilerleyen zamanlarda bunu 5 bine çıkarmayı planlıyoruz” diye konuştu.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş ise, şöyle konuştu; “Tekstil Kent Projesi sadece Çarşamba nezdinde değil, ülkemiz adına önemli bir yatırımdır. Bizler, üzerimize düşen görevi yaptık, bundan sonra iş ve görev sizde, burada sözleşmelerinizi yaptıktan sonra ‘Bismillah’ diyerek çalışmalarınıza başlayacaksınız. Tüm yetkili arkadaşlar burada bir an önce projenin bitmesi ve imalat yönünde üretime geçilmesi için tüm ekipman ve eksiklerin giderilmesi adına çalışmalar yürütülecektir. İnşallah en kısa sürede burası tamamlanıp, ilçemize alt ve üst, sosyal donatıları ile modern bir proje olup, her anlamda bir çekim merkezi olacaktır. Burası gelişme alanı olarak ta uygun bir yerdir. Çarşambamız da bu anlamda Türkiye’ye örnek olabilecek bir Tekstil Kent projesini el birliği ile hayata geçireceğiz. Ben tekrar bu süreçte desteklerini esirgemeyen, başta Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan Bey, Tarım ve Orman Bakanımız Sayın Bekir Pakdemirli bey ile Çevre ve Şehircilik Bakanımız Sayın Murat Kurum bey olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ediyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz