Çarşamba Şeker’de Sözleşmeli Tarım

0

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, “Ekilmemiş tek karış toprak kalmayacak üretim devam edecek” talimatıyla sözleşmeli tarım kapsamında yaptığı çalışmalara hız kazandıran Türkiye Şeker Fabrikaları (TÜRKŞEKER) tarafından Çarşamba Şeker Fabrikası’nda “Sözleşmeli Tarım” tanıtım toplantısı düzenlendi.

AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, TÜRKŞEKER Genel Müdürü Mücahit Alkan ile birlikte Çarşamba Şeker Fabrikası’nda incelemelerde bulundu.

ÇİFTÇİ KAZANACAK
TÜRKŞEKER Genel Müdürü Mücahit Alkan tarafından tanıtımı yapılan, “sözleşmeli üretim modeline” ilişkin değerlendirmede bulunan AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, “Bu süreçte bir çok ülkede sıkıntı çekerken, köklü sağlam temeller üzerinde olan tarımımızın vesilesiyle Allah’a çok şükür sıkıntısız bir süreç yaşadık. Bu anlamda çiftçimize olan desteklerimiz artarak devam ediyor. Çiftçimize pancardan sonra ekeceği ürünün tohum, gübre ve nakit avansını Türkşeker ödeyecek. Sözleşmeli üretim yapan çiftçilere alım garantisi de verilecek. Pancar dışı ürünlende de sözleşmeli üretim ile çiftçimizin yanındayız. Böylelikle çiftçimizin krediye muhtaç olmadan, herhangi bir borca, faize veya kefile ihtiyaç duymadan üretim yapması sağlanacak” dedi.

PROTOKOL TAM KADRO
Çarşamba Şeker Fabrikası’da düzenlenen toplantıya, Samsun Valisi Zülkif Dağlı, AK Parti Samsun Milletvekili Fuat Köktaş, Samsun Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Salih Zeki Murzioğlu, Çarşamba Kaymakamı Şükrü Yıldırım, Türkiye Şeker Fabrikaları A.Ş. Genel Müdürü Mücahit Alkan, Genel Müdür Yardımcıları, Daire Başkanları, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Samsun İl Tarım ve Orman Müdürü İbrahim Sağlam, Zıraat Odası İl ve İlçe Başkanları ilgili kurum ve kuruluşlarının yetkilileri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz