Çarşamba Şeker Fabrikası 800 Kişiye İstihdam Sağlayacak

0

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde yeniden üretime başlayacak olan Şeker Fabrikası’nın ilçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağını dile getiren Ziraat Odası Başkanı Muammer Aydemir, “Bu fabrikanın faaliyete geçecek olmasıyla fabrikada yaklaşık 400 kişisi mevsimlik işçi olmak üzere toplam 800 kişiye istihdam sağlanacak” dedi.

PANCAR ÜRETİMİ ARTACAK
İlçe ekonomisine büyük katkı sağlayacağına dikkat çeken Başkan Aydemir, “Kaymakamımız Doç. Dr. Şükrü Yıldırım ve Belediye Başkanımız Halit Doğan ile birlikte üreticilerimizle şeker pancarı ekimiyle alakalı toplantılar yapıyoruz. Çarşamba’da da üreticilerimiz pancar ekimine başladı. Bafra, Ladik, Kavak gibi ilçelerimizde şu an buğday ekimi olduğu için bu sene şeker pancarı üretimi biraz daha az olacaktır ancak fabrikamız bu yıl faaliyete geçtiğinde İnşallah üreticilerimiz ilerleyen senelerde daha çok şeker pancarı ekimi gerçekleştirecek” diye konuştu.

HAYVANCILIĞA DA FAYDASI OLACAK
Çarşamba’da hayvancılığa insanların ilgisinin azaldığını söyleyen Ziraat Odası Başkanı Aydemir sözlerini şu şekilde sürdürdü: “Bölgemizde hayvancılık önceki yıllara göre gerilemekteydi, insanların hayvancılığa ilgisi azalmıştı. Şeker Fabrikası tarafından yapılacak küspe desteğiyle hayvancılığa ilginin de artacağını planlıyoruz. Bu da ilçemize artı bir ekonomik değer katacaktır.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz