Çarşamba OSB Yatırımcı Çekiyor

0

Çarşamba Karma OSB her geçen gün büyüyor. Yatırımcılarla bir araya gelen Vali Dağlı, 4 firmaya toplamda 21 bin metrekare alanı tahsis etti. Dağlı, “Çarşamba OSB yatırımcıyı adeta çekiyor. İstihdam yuvasına dönüşecek” dedi.

Samsun’un Çarşamba İlçesi’nde kurulan Karma Organize Sanayi Bölgesi yatırımcı çekmeye devam ediyor. Vali Doç. Dr. Zülkif Dağlı başkanlığında gerçekleşen toplantıda OSB’ye yatırım yapma kararı alan firmalara yer tahsisi yapıldı.

Vali Doç. Dr. Dağlı, Çarşamba’da üretim ve istihdamın artmasına büyük bir katkı sağlayacak olan Karma Organize Sanayi Bölgesi’nden parsel tahsis talebinde bulunan iş insanlarıyla bizzat gerçekleştirdiği görüşmelerine devam etti.

4 FİRMAYA YER TAHSİSİ
Görüşmelerde oto aksesuar üretimi yapacak olan İtibar Kauçuk firmasına 7 bin metrekare, kamp malzemeleri ve dayanıklı ev aletleri üretimi yapacak olan İksa Ocak Sistemleri firmasına 5 bin metrekare, plastik ambalaj üretimi yapacak olan Yaşarlar Plastik firmasına 4 bin metrekare, boru ve kablo üretimi yapacak olan Üçyıldız Elektrik Plastik firmasına ise 5 bin metrekare olmak üzere toplamda 21 bin metrekare yer tahsis edilmesini öngören protokoller imzalandı.

İSTİHDAM YUVASI OLACAK
Yatırımcıların Çarşamba Karma OSB’ye olan ilgisinin ve tahsis taleplerinin artarak devam ettiğini belirten Vali Dağlı, görüşmelerin kent ekonomisi için hayırlı sonuçlara vesile olmasını diledi. Dağlı, beklentinin üstünde talep gören ve yatırımcılar için cazibe merkezi olan Çarşamba Karma OSB’nin başta Çarşamba olmak üzere Samsun’un tamamında üretim ve istihdamın artmasına katkı sağlayacak olmasından mutluluk duyduklarını ifade etti.

Toplantıya Çarşamba Kaymakamı Doç. Dr. Şükrü Yıldırım, Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Çarşamba Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Ahmet Yılmaz ve firma sahipleri katıldı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz