Çarşamba Engelsiz Yaşam Merkezi Açıldı

0

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Çarşamba’da ziyaretler gerçekleştirdi. Belediye Başkanı Halit Doğan’dan ilçeye dair bilgiler alan Bakan Selçuk, engelli bireylerin eğitimine katkı sunmak amacıyla ilçede yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezi’nin açılışını yaptı.

Bakan Selçuk, “Çarşambamızda hem Engelsiz Yaşam Merkezimiz hem de Gündüzlü Bakım Merkezimiz olmak üzere iki kurumumuzun açılışını gerçekleştiriyoruz. İki sene öncesinde Türkiye’de sadece 7 gündüzlü bakım merkezi vardı. Geçen sene ile beraber 75 ilimizde 124 gündüzlü bakım merkezimize kavuştuk. Gündüzlü bakım merkezlerimiz hem engellilerimiz için hem de aileleri için sosyal ve kültürel anlamda birçok fırsatlar sunuyor. Ailelerimize de bu merkezlerde destek oluyoruz. Esasında bu açılışı daha erken planlıyorduk ama pandemi dolayısıyla açılışı bugüne kaldı. İnşallah hayırlı uğurlu olsun diyorum. Hayaller engelsizdir diyoruz. Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın öncülüğünde de Türkiye’deki bütün engellilerimize, çocuklarımıza, yaşlılarımıza, herkese sahip çıkmayı önemsiyoruz. Bu güzel merkezler için de bütün katkı sunanlara, Çarşamba Belediyemize ve Ticaret Borsamıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Gönül belediyeciliği anlayışı ile her alanda faaliyette bulunduklarını belirten Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan da, “Bakanımız Zehra Zümrüt Selçuk Hanımefendinin bugün ilçemizde açılışını gerçekleştirdiği iki merkezimiz, “Engelsiz Yaşam Merkezi” ve “Gündüzlü Bakımevi” de bu anlamda büyük önem arz etmektedir. Öncelikli hedefimiz engelli kardeşlerimizin daha iyi şartlarda eğitim alabilmesi ve rehabilitasyon ihtiyaçlarının karşılanmasını sağlamak. Yapımı tamamlanan Engelsiz Yaşam Merkezimiz ve Gündüzlü Bakımevimiz ile vatandaşlarımıza kültürel ve sosyal anlamda birçok fırsat sunuyoruz” diye konuştu.

Bakan Selçuk’a günün hatırası olarak Başkan Doğan tarafından hediye takdim edildi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz