Çarşamba Biyokütle Enerji Santrali İçin Bilirkişiden Şok Rapor!

0

Çarşamba’ya inşa edilmeye devam edilen biyokütle enerji santrali için verilen ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının iptali için açılan davada, bilirkişi ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının uygun olduğu görüşünü savundu.
Samsun’un Çarşamba ilçesi Eğercili Mahallesi’ne Oltan Köleoğlu Enerji tarafından yapılmaya devam edilen Biyokütle Enerji Santrali’nin depolama alanı ile ilgili üreticilerin açtığı davada Samsun 3. İdare Mahkemesi yürütmeyi durdurma kararı vermişti. Firmanın itirazı ise reddedilerek karar onanmıştı.
ÇED GEREKLİ DEĞİLDİR KARARINA UYGUN GÖRÜŞÜ
Biyokütle enerji santrali ile ilgili Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın uygun görüşü ile Samsun Valiliği’nin verdiği ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararının iptali için Samsun 3. İdare Mahkemesi’ne dava açıldı. Davada bilirkişi heyeti, ‘ÇED Gerekli Değildir’ kararını teknik olarak ‘yeterli ve uygun’ olduğunu savundu.
RAPORA İTİRAZ EDİLECEK
Dava açan üreticiler ve mülk sahiplerinin rapora itiraz edecekleri öğrenilirken, mahkemenin bilirkişi raporunu kabul etmesi, itirazları kabul etmesi yada yeniden bir bilirkişi raporu hazırlaması gibi kararlardan birini vermesi bekleniyor. Bilirkişi raporu mahkemenin vereceği kararda etkin bir argüman olacak. Zekeriya FIRAT / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz