Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan’dan 23 Nisan ve Ramazan Açıklaması

0

Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 100. yıldönümü ve Ramazan ayı ile ilgili açıklama yaptı.

Koronavirüs nedeniyle TBMM’nin açılışının 100. yıldönümünü büyük bir coşkuyla kutlayamadıklarını dile getiren Çarşamba Belediye Başkanı Halit Doğan, “Koronavirüsün yayılmasını önleme adına, sosyal mesafeyi koruma adına ve 4 günlük bir sokağa çıkma yasağı ilan edildiği için coşkulu bir kutlama gerçekleştiremiyoruz. Ben 100. yıl vesilesiyle ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı nedeniyle tüm çocuklarımızın bayramını tebrik ediyorum. Hiçbir ulusa nasip olmayan bir bayram bizim ulusumuza nasip oldu. İnşallah yüzyıllar boyunca kutlamayı ve çocuklarımızı da bu bilinçle yetiştirmeyi Rabbim bize nasip etsin” dedi.

Başkan Doğan; “Ramazan ayı bu sene biraz zor günlerde geliyor. Tüm dünya, tüm insanlık Ramazan’ı bu şekilde karşılıyor. İnşallah Ramazan ayı bu hastalığın dünyanın üzerinden gitmesine de vesile olsun. Çarşamba’da Sağlık Bakanlığımızın bildirdiği genelgeler doğrultusunda ve kendi aldığımız tedbirlerle koronavirüsün yayılmaması için mücadele ediyoruz. Çarşamba, virüsün yayılmasının az olduğu ilçelerden bir tanesi ve bunun artmaması için mücadelemizi sürdürüyoruz. Yine Ramazan ayında insanların evde kalmakla alakalı direncini devam ettirmesini arzuluyoruz. Pazar yerleri gibi insanların toplu olduğu yerlere insanlarımız ne kadar az giderse hem oraya giden vatandaşlarımızın sağlığı hem de Çarşamba ile alakası olan başka yerlerdeki insanların bu hastalığa yakalanma riskini azaltmış oluruz. İnsanlarımızın bu konuda tedbirlerini daha artırmasını arzu ediyorum. Ramazanımız hayırlı, bereketli olsun, Allah tuttuğumuz oruçları kabul etsin. İnşallah bayramda bu sıkıntıdan kurtulmuş oluruz ve iki bayramı bir arada yaparız. Bu hastalık nedeniyle vefat eden tüm vatandaşlarımıza rahmet, sağlık çalışanlarımızın büyük bir özveri ile tedavisine çalıştığı hastanede yatan hastalarımıza acil şifalar diliyorum. Hastalık belirtisi olanlar da bir sağlık kuruluşuna giderek tedavisini başlatmasını diliyorum” şeklinde konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz