Çarşamba Anadolu İHL Sınavla Öğrenci Alacak

0

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından ‘proje okul’ olarak seçilen Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi’ne 2020/2021 eğitim öğretim yılından itibaren sınavla öğrenci alınacak.

Çarşamba Anadolu İHL, sınavla öğrenci alan ilçede iki, il genelinde ise yedi okul arasına girerek büyük bir başarıya imza attı. Okulun kontenjanı otuz öğrenciyle sınırlı olduğu açıklandı.

Ayrıca Çarşamba Anadolu İmam Hatip Lisesi, ‘Hafızlık Proje Okulu’ olarak Samsun’da yine bir ilk gerçekleştirdi. Samsun’da ‘tek hafızlık proje okulu’ olan Çarşamba Anadolu İHL, 8’nci sınıfı bitirmiş hafızlık belgesine sahip sınırlı sayıda öğrencileri tercih edebilecek.

44 YILLIK TECRÜBE
44 yıllık köklü geçmişi, eğitim tecrübesi ve güçlü öğretmen kadrosuyla önümüzdeki yıldan itibaren bu projeye dahil olan öğrenciler, fen liseleri ile sosyal bilimler liselerinde okutulan alan derslerini alacaklar ve ilave olarak imam hatip okullarına özgü dersleri okuyacak.

Çarşamba Anadolu İHL tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi; “Öğrenciler, 4 yıl boyunca derslerin yanı sıra üniversitelerden akademik destek almakta ve alan akademisyenleri tarafından verilen seminer ve konferanslara katılmaktadır. Ayrıca okulların farklı bilimsel etkinlikleri ve projeleri olmakta, araştırma ve inceleme yöntemleri hakkında bilgi edinmektedirler. Belirli başarıları olan öğrenciler tematik yaz etkinlikleri bağlamında ‘Bilim ve Teknoloji’ etkinliklerine katılma imkanına sahiptir. Öte yandan imam hatip liseleri ile ortak çalışmaları olan kamu kurumları, mezun dernekleri ve sivil toplum kuruluşlarıyla da farklı projeler gerçekleştirilebilmektedir. Okulumuz öğrencilerin gelişimsel, eğitimsel ihtiyaçlarını karşılayabilecek müfredata sahiptir.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz