Canik’te Yetimlerin Yüzü Gülüyor

0

Yaklaşık bir yıl önce başlatılan ‘Bir Kardeşinin Yüzünde Sen de Tebessüm Ol’ projesi kapsamında bugüne kadar kışlık bot yardımı, Kurban ve Ramazan Bayramı öncesi giysi yardımı, kitap ve kırtasiye yardımında bulanan Canik Belediyesi, şimdi de yaklaşan Kurban Bayramı öncesi ilçede ikamet eden 43 yetim çocuğa 150 TL değerinde giyim çeki hediye etti.

“Her kim olursak olalım kendisi de bir yetim olan efendiler efendisi Peygamber efendimizin hayatını örnek almakla yükümlüyüz” diyerek konuşmasına başlayan Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “’Sırf Allah rızası için bir yetimin başını okşayan kişi, dokunduğu saç adedince sevaba ulaşır’ Hadis-i şerifinin sırrına mazhar olabilmeyi murat ediyoruz” dedi.

Başkan Sandıkçı, “Hadis-i şerifte buyrulduğu gibi ‘Allah’ın en sevdiği ev, içinde ikram gören bir yetimin bulunduğu evdir’ Sizler bu manada bu güzel yavrularımızla ilgilendiğiniz için çok şanslısınız. Bu yavrularımızı zor günlerinde yalnız bırakmadınız. Onlara kol kanat gerdiniz. Yeri geldi annelik, yeri geldi babalık yaptınız. Sadece bayramlarda değil, belirli zamanlarda sizlerle bir arada olmaya devam edeceğiz, gayret edeceğiz. Belediye olarak en büyük gayemiz ilçemizde başı okşanmamış, gönlüne dokunulmamış tek bir yetimin kalmamasıdır” şeklinde konuştu.

YETİM GÜLERSE DÜNYA GÜLER
Katılımcılara şükranlarını ileten Sandıkçı, “Benim çok sevdiğim bir slogan var: ‘Yetim Gülerse Dünya Güler’ yaşanabilir bir dünya için bunu sağlamak boynumuzun borcudur. İyilik kervanımıza katılan tüm hayırsever iş insanlarına da hassaten teşekkür ediyorum” sözlerine yer verdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz