Canik’te Korona’ya Karşı Tam Saha Mücadele

0

Canik Belediyesi, koronavirüs salgınının ülkemizde görüldüğü 2020 Mart ayından itibaren salgının yayılmasını önlemeye yönelik çalışmalarını aralıksız sürdürüyor.

Sokak ve caddelerin antibakteriyel sabunlu suyla yıkanmasının yanında, kamu kurumlarının, eğitime yeni başlayan okulların, ibadet yerlerinin, otobüs duraklarının, bankamatiklerin dezenfeksiyon çalışmalarını sürdürüyor.

Çalışmalarını her koldan sürdüren belediye ekipleri bu süreçten olumsuz etkilenen vatandaşlara ve esnaflara yönelik sosyal destek çalışmalarını da devam ettiriyor.

Salgından dolayı karantinada olan ailelere hijyen paketi ulaştıran belediye ekipleri, yine ihtiyacı olanlara da gıda paketi ulaştırıyor. Karantinada olup durumu iyi olan ailelerin de belediye personelleri tarafından eczane, market gibi ihtiyaçları verdikleri ücret karşılığında karşılanıyor.

Filyasyon ekiplerine araç ve şoför desteği veriliyor. Belediye zabıta ekiplerince ilçe genelinde zorunlu ihtiyaçlar dışında vatandaşların evlerinde kalmaları için anonslar yapılıyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, şöyle konuştu; “Ülkemiz Pandemi’ye karşı top yekûn bir mücadele içerisinde. Salgının önlenmesine yönelik tüm imkânlarımızı seferber etmiş durumdayız. Günün her saati hastaneye ulaşım konusunda bize ulaşan her vatandaşımızı hastaneye ulaşımlarını sağlıyoruz. Aynı şekilde pazar yerlerimizde, marketlerimizde esnafların sosyal mesafe kuralarına uymaları için zabıta ekiplerimiz sosyal mesafenin sağlanması için çalışma yürütüyor ve tüm pazar esnafına maske dağıtımı yapılıyor. Tüm bu çalışmalarımız ülkemiz genelinde son vaka görülene kadar devam edecek.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz