Canik’te Kadınlar Üretecek Kooperatif Satacak

0

Samsun’un Canik İlçesi’nde yaşayan kadınların üretmesine teşvik ve pazarlamasına imkan sağlayacak ‘Kadın Kooperatifi’ kurulacak. Başkan Sandıkçı, “Kadınlarımız ürettiklerini profesyonelce satışa sunabilecek” dedi.

Canik Belediyesi ev sahipliğinde ve Ticaret İl Müdürlüğü’nün koordinasyonunda ilçede üreten, üretmek isteyen ve ürünlerine pazar bulmak isteyen kadınlara yönelik kurulacak olan Kadın Kooperatifleri konusunda bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Bizim medeniyetimizde ailenin temeli kadındır. Günümüz şartlarında kadının aile ekonomisine desteği, katkısı çokça önemlidir” dedi.

ÜRETEN KADIN SAYISI ARTACAK
Başkan Sandıkçı, “Devletimiz, üreten kadınlarımızın sosyal hayata ve ekonomik iş gücüne daha etkin katılımını sağlayacak şekilde birçok alanda destekler sağlamaktadır. Bu desteklerden bir tanesi de kadınların bir araya gelerek, makina teçhizat, üretim, pazarlama ve satış konusunda desteklediği kadın kooperatifleridir. Kadın kooperatifleri; kadınlarımızın evinde, tarlasında, kurs merkezlerinde ve atölyelerde zor şartlarda ürettiği ürünlerinin daha profesyonel imkânlarla pazarlama ve satış imkânını sunan bir sistem. Canik Kadın Kooperatifi, ilçemizde üreten kadın sayısını çoğaltacak işlev ve niteliğe sahip olacaktır” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz