Canik’te Cumhur İttifakı’nda Çatlak

0

Canik Belediyesi Meclisi’nin Haziran dönemi 6. Birleşim 1. Oturumu gerçekleşti. Meclis’te 2019 yılı Denetim Komisyon Raporu, Kesin Hesap Raporu ve Faaliyet Raporu; meclis üyelerinin onayına sunuldu. Ayrıca Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, ‘Canik Şehr-i Bahçe Konutları’ ile ilgili meclisi bilgilendirdi.

Meclis toplantısında AK Parti ve MHP arasında var olan Cumhur İttifakı’nda ise ilk çatlak yaşandı. İlçe Encümeni’ne seçilecek isim için seçim yapıldı. MHP’nin önerdiği Hüseyin Kılıç ismi, AK Partili üyelerce kabul görmedi. AK Parti, yine MHP’li olan ancak ilçe teşkilatı ile ilişkisi olmadığı meclis üyelerince dile getirilen Cemil Güngör’ü encümen üyeliğine seçti.

DENETİM RAPORU SIR OLDU
Diğer yandan Canik Belediye Meclisi Denetim Komisyonu’nun hazırladığı rapor, meclis üyelerine dağıtılmadı. Kapsamlı denetim raporunun sadece Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı’da olduğu belirtilirken, meclis üyelerine dağıtılan iki sayfalık bilgilendirme notusunda denetim raporundan başlıklar verildi.

Raporun son bölümünde yer alan başlıkta yapılan birçok işlemin kanuna uygun olmadığı ifade edilirken, usulsüz işlemlerin başlık başlık raporda ifade edildiği kaydedildi. Ancak usulsüz işlemler olarak belirtilen sayfa, meclis üyelerine verilmedi. Meclis üyelerine 2 farklı denetim raporu hazırlandığı ve yakın zamanda dağıtılacağı söylendi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz