Canik’te ‘Benim Hayatım Toplum Merkezi’

0

Canik Belediyesi ile Rehberlik Eğitim Toplumsal Yardımlaşma ve Kalkınma Derneği’nin ortaklaşa yürüttüğü “Benim Hayatım Toplum Merkezi”, Kuzey Yıldızı Mahallesi Rahime Birinci Hanım Konağı’nda eğitimlerine devam ediyor.

Proje kapsamında yerel halktan ve göçmen çocuklara pedagog ve psikologlar gözetiminde düzenli olarak duygusal destek oturumları düzenleniyor.

Kimi zaman videolar izletilerek, interaktif oyunlar oynanarak, kimi zaman resimler çizdirilerek çocukların kendini ifade edebileceği bir ortamda güzel vakit geçirmesi ve psikolojik iyilik hallerinin artırılması sağlanıyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Toplumumuzun birer parçası olan göçmen çocuklarımızla birlikte yerli çocuklarımızın aynı çatı altında kaynaşması, birlikte vakit geçirmesi ve çeşitli etkinliklere birlikte katılmalarını toplumsal barışın, toplumsal huzurun sağlanması açısından çok çok önemli buluyorum. Bu projemiz göçmen çocukların entegrasyonunu da hedefliyor. Bu tür projelerle, bu tür etkinliklerle etkileşim içerisinde olan çocuklarımızın iletişim becerileri artacak. Kendi yeteneklerini keşfederek daha çok güven duygusu kazanmış olacaklar. Kendini ifade edebilen, güven duygusu kazanan çocuklarımız daha sağlıklı bir gelişim gösterecek” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz