Canik’te 7442 Bina Dezenfekte Edildi

0

Canik Belediyesi, salgın hastalıkla mücadeleden asla taviz vermiyor. Belediyenin 444 55 90 telefon hattına ve 0505 160 55 90 WhatsApp hattına gelen dezenfekte talepleri, adreslerine gidilerek genel kullanım alanları baştan aşağı dezenfekte ediyor.

Özel giysili dezenfeksiyon ekipleri, kapı girişlerinden merdivenlere, asansörlerden çocuk oyun alanlarına kadar tüm ortak kullanım alanlarını ücretsiz olarak detaylı bir şekilde ilaçlayarak virüsten arındırıyor.

Günde yaklaşık 50 dezenfekte talebini yerine getiren Sivil Savunma Uzmanlığı dezenfektan ekipleri, salgın hastalığın ülkemizde görüldüğü andan itibaren bugüne kadar 7 bin 442 binada dezenfekte çalışması yaptı.

GÜNÜN HER SAATİ MÜCADELEYE DEVAM
Son vaka görülene kadar salgınla mücadeleden asla taviz vermeyeceklerini belirten Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Eğitime başlayan okullarımız, camilerimiz, aile sağlık merkezlerimiz, kamu kurumlarımız, taksi, dolmuş, otobüs duraklarımız, park ve bahçelerimiz, semt pazarlarımız, bay ve bayan kuaförlerimiz, eczanelerimiz, bankamatikler ve sosyal donatı alanlarının tamamı ekiplerimizce düzenli bir şekilde dezenfekte ediliyor. arketlerimizde, fırınlarımızda, pazar yerlerimizde denetimlerimiz sürüyor. Cadde ve sokaklarımız, pazar yerlerimiz antibakteriyel sabunlu suyla yıkanıyor. Günün her saatinde, ihtiyaç duyulan her yerde, son vaka görülene kadar salgınla mücadelemizi aynı kararlılıkla sürdüreceğiz” dedi.

MAVİYE DÖNÜŞ İÇİN BİRLİKTE MÜCADELE ŞART
Salgınla mücadeleyi hep birlikte sürdürmedikçe başarılı olmanın mümkün olmadığını belirten Başkan Sandıkçı, “Ancak ve ancak salgına karşı bir ve beraber mücadele içinde olmayı başarabilirsek normal yaşantımıza dönebiliriz. İlçemizdeki esnaf kardeşlerimizle sık sık bir araya gelerek önlemler konusunda paylaşımda bulunuyoruz. Zorunlu olmadıkça evimizde kalalım duyurularımız ekiplerimizde ilçemiz genelinde devam ediyor. Ekiplerimiz ihtiyacı olan vatandaşlarımıza gerekli hijyen paketlerini ulaştırıyor. Semt pazarlarımızda maske dağıtımıyla birlikte dezenfekte standımızla sağlıklı yaşam için mücadelemizi sürdürüyoruz. Sağlığımızı tehdit eden bu illetden kurtulmak için gereken her şeyi yapıyoruz. Bizler salgınla mücadelemizi sürdürürken siz vatandaşlarımızdan da isteğimiz lütfen tedbirleri elden bırakmayalım. Zorunlu olmadıkça akraba ziyareti yapmayalım. Zorunlu olmadıkça toplu ulaşım araçlarını kullanmayalım. Maske mesafe, temizlik ve hijyen konusunda çok daha hassas olalım. Ancak bu şekilde normal yaşantımıza, yasaksız yaşantımıza dönebiliriz. Ancak bu şekilde ilimizi kırmızıdan maviye dönüştürebiliriz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz