Canik’in Nüfusu 100 Bini Geçti

0

Türkiye genelinde yapılan son nüfus sayımı sonuçlarına göre Canik’in nüfusu 101 bin 253 kişi olarak açıklandı. Başkan İbrahim Sandıkçı, “Canik, insanların yaşamak için tercih ettiği bir yaşam merkezi haline geliyor” dedi.

Türkiye genelinde yapılan son nüfus sayımı sonuçlarına göre Canik’in nüfusu 100 bini aştı. Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, kent nüfusunun 50 bin 728 erkek ve 50 bin 525 kadın olmak üzere toplam 101 bin 253 kişi sayısına ulaştığını belirtti.

YATIRIMLAR CANİK’TE
Başkan Sandıkçı, ilçe nüfusunun yüz bini aşma sebeplerinin ilçede gerçekleşen yatırımlar olduğunu belirtti. Sandıkçı açıklamasında 600 yatak kapasiteli Şehir Hastanesi, Millet Bahçesi, 622 konut ve 22 dükkanın yer alacağı Canik Şehri Bahçe Konutları, Kuzey Yıldızı Mahallesi’nde yapımına başlanan ticaret merkezi ve sosyal tesis olacak Şehr-i Canik Konağı, Orman Okulu gibi projelerden bahsetti.

Başkan İbrahim Sandıkçı, “Bir Kadının Hayatına Sen de Işık Ol sloganı ile hayata geçirdiğimiz yüzde 100 iş garantili ‘Genç İş Kadın İstihdamı Projesi’, çiftçiye verilen tohum desteği, engelli araç bazı sosyal projelerimiz” dedi.

Canik Belediye Başkanı Sandıkçı, şöyle konuştu; “Alt ve üst yapı, imar revizyon, yeni bulvar yolu, dini tesislerimizle Canik cazibe ve çekim merkezi, insanlarımızın yaşamak için tercih ettiği bir yaşam merkezi haline geldi.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz