Canik Zabıtası Fahiş Fiyat Denetiminde

0

Canik Belediye Zabıta Müdürlüğü ekipleri, ilçe halkının daha ekonomik ve daha sağlıklı alışveriş yapmaları için market, bakkal ve alışveriş merkezlerinde denetimlerini aralıksız sürdürüyor.

Son günlerde özellikle gıda ürünlerindeki fiyat artışlarını takibe alan ekipler, etiket ve kasa fiyatlarını karşılaştırıyor. Bununla birlikte ürünlerin son kullanım tarihlerini de denetleyen ekipler, ürünlerin gramajlarının kontrollerinin yanı sıra işletmelerin pandemi kurallarına uygunluğunu da denetliyor.

İşletmelerde sosyal mesafenin sağlanıp sağlanmadığı, vatandaşların el hijyeni için dezenfektan olup olmadığı ve pandemi bilgi afişlerinin varlığı kontrol ediliyor.

Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Son günlerde gıda ürünlerindeki fiyat artışları ülke gündeminde. Özellikle zincir marketleri denetliyor ve haksız rekabetin de önüne geçmeye çalışıyoruz. Pandemi kurallarına uyma noktasında olumsuz bir duruma rastlanılmadı. Etiket denetimlerimizi ise titizlikle yürütüyor ve bu doğrultuda Ticaret İl Müdürlüğümüzü bilgilendiriyoruz. Vatandaşlarımızdan hijyen, etiket ve pandemi tedbirleri hususunda olumsuz bir durumla karşılaştıklarında belediyemizin zabıta müdürlüğünü bilgilendirmelerini istiyoruz. Değerinden yüksek fiyatlarla ürün satarak haksız kazanç sağmak isteyenlere ve bu şekilde ilçe halkımızın ezilmesine asla müsaade edemeyiz. Hakkıyla kazanan, helalinden kazanan esnafımızın her zaman yanındayız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz