Ana Sayfa Teknoloji - Kültür & Sanat CANiK Yeni Silah ve Aksesuarları Avrupa’nın En Büyüğü IWA’da İlgi Odağı Olacak

CANiK Yeni Silah ve Aksesuarları Avrupa’nın En Büyüğü IWA’da İlgi Odağı Olacak

Dünyanın en büyük ve önde gelen fuarlarından Nuremberg Avcılık, Atıcılık ve Silah Fuarı (IWA Outdoor Classics), 3-6 Mart tarihleri arasında kapılarını ziyaretçilerine açıyor.

Almanya’nın Nuremberg kentinde dört gün boyunca açık kalacak fuarda avcılık, silah, kamp ve spor malzemeleri ana ürün grubunda, ateşli silahlar ve aksesuarları, av ve atıcılık malzemeleri, kamp ve dağcılık malzemeleri, outdoor aksesuarlar ve tekstil ürünleri, mühimmat ve çeşitleri, hazır giyim, hediyelik eşyalar, avcılık donanımları, güvenlik sistemleri, optik aletler yer alacak. 1974’ten bu yana düzenlenen fuar, bu yıl 47’nci kez kapılarını açacak ve 50 bine yakın ziyaretçiyi ağırlayacak. Fuar, 3-5 Mart tarihlerinde saat 09:00-18:00 arası, 6 Mart’ta ise 09:00-16:00 arası, Nuremberg Messe fuar alanında ziyaret edilebilecek.

Hatırlanacağı üzere yılın ilk fuarına ocak ayında SHOT Show ile ABD’den merhaba diyen CANiK, mart başındaki Enforce Tac’ın ardından üçüncü durağını da IWA Outdoor Classics olarak belirledi. CANiK, yarış tabancalarının yanında ateşli silah aksesuar ve outdoor markası olan MECANIK üretimi optik nişangâhlar, taktik fenerler, balistik koruyucu ürünler, tekstil ürünleri ve taktik bıçaklar gibi ürünlerini de Nuremberg’de meraklılarıyla buluşturacak.

“ENFORCE TAC’IN ARDINDAN, KALDIĞIMIZ YERDEN”
Hafif silah pazarında Samsun Yurt Savunma’nın (SYS) en tanınmış markası olan CANiK markasıyla adlarını dünyaya duyurduklarını, 1 dakikada 1 tabanca üreterek, yıllık yaklaşık 450 bin adet tabanca imal ettiklerini dile getiren SYS Genel Müdürü C. Utku Aral, yılın üçüncü global fuarı olan IWA Outdoor Classics’de yerlerini aldıkları için oldukça heyecanlı olduklarını belirtiyor.

“Yeni yılı ABD’de gerçekleştirilen SHOT Show Fuarı ile karşılamıştık. Ardından Enforce Tac ile gövde gösterimize devam ettik. Şimdi yine ayağımızı gazdan kesmeden, Enforce Tac’ın hemen ardından, Almanya’da yılın üçüncü global fuarını gerçekleştiriyoruz. Hedefimizi, 2022 yılında dünyanın dört kıtasında 10’dan fazla savunma fuarına katılım sağlamak olarak belirlemiştik. Çok şükür ki bu hedefimiz doğrultusunda emin adımlarla ilerliyoruz” diyen Aral, avcılık, atıcılık ve outdoor çözümler için dünyanın en büyük fuarları arasında gösterilen IWA Outdoor Classics’de, Türk savunma sanayinin bayrağını gururla dalgalandıracaklarının altını çiziyor.

MARKA BİLİNİRLİĞİ GLOBAL FUARLARLA ARTIYOR
Aral, CANiK olarak katıldıkları uluslararası fuarlara, Türk savunma sanayini temsil ettikleri için ayrı bir önem atfettiklerini belirtirken, tabancalarının tüm özelliklerinin, sadece taktik ortamda değil aynı zamanda sportif atıcılara da daha iyi bir atış deneyimi sunabilecek nitelikte olduğunu vurguluyor.

“Tam bağımsız milli savunma sanayinin önemini bir kez daha anladığımız bu günlerde, ateşli silahlar alanında geliştirdiğimiz en yeni ürünlerimizle IWA Outdoor Classics’de gözlerin bize çevrileceğini biliyoruz… Kendi know-how’ımız ve inovatif ürünlerimizle şirketimizin yanında, Türk savunma sanayinin vitrinine de nitelikli bir değer kazandırma amacındayız. CANiK olarak 5 yıllık değil, 10 ila 15 yıllık projeksiyonlarımızı tamamladık. Bütün bu süreçte kalite, servis ve marka bilinirliğimizin artmasıyla ve böylesi önemli fuarlarda boy göstermemiz sonrasında çok daha yüksek satış seviyelerine ulaşacağımızı söyleyebilirim” diyen Aral, fuarda dört gün boyunca özel olarak tasarladıkları stantlarında tabancalarını sergileyeceklerini kaydediyor.

AKSESUAR VE OUTDOOR ÜRÜNLERİYLE DE FUARA DAMGA VURACAK
Fuarda yalnızca silahlarıyla yer almayacak olan CANiK, aksesuar ve outdoor ürünleriyle de Almanya’dan gövde gösterisine devam edecek. Samsun Yurt Savunma bünyesinde kurulan MECANIK’in, Nisan 2021 tarihinde faaliyete geçtiğini, tüm perakende satış ürünleri ve mağazaların, sistemin içerisinde yönetileceğini dile getiren C. Utku Aral, dünya markaları olan CANiK’i, MECANIK ürünleri ile en iyi şekilde destekleyeceklerini aktarıyor. Aral sözlerine şöyle devam ediyor:

“Silahlarımızın yanında aksesuar ve outdoor ürünlerimiz de fuarda hazır ve nazır olacak. MECANIK markası altında kendi üretimimiz olan optiklerden kılıflara, şarjörlerden yaylara kadar yayılan yüzlerce ürünümüz bulunuyor. MECANIK tekstil ürünleri, taktik ve outdoor alanlarında yeni ve farklı teknolojiler ile üretiliyor. Bu kapsamda ürünlerimizin rakiplerine göre daha inovatif ve ihtiyaca yönelik ürünlerle sektörde bambaşka bir yer edineceğine inanıyoruz” diyen Aral, MECANIK ürünleriyle savunmadan yüzde 100 verim alınabileceğini özellikle belirtiyor.

“İHRACAT ŞAMPİYONLUĞUMUZU SÜRDÜRÜLEBİLİR HALE GETİRECEĞİZ”
24 yılda elde ettikleri sayısız başarıların arasına ihracat şampiyonluğu unvanını da ekleyerek dünya savunma endüstrilerine karşı büyük bir güç kazandıklarına değinen Aral, 2022 hedeflerine ilişkin şu değerlendirmede bulunuyor:

“2021 sonunda ihracat gelir hedeflerimizi özellikle CANiK M2 QCB 12.7 mm ağır makineli tüfeğimizle farklı bir lige çıkarttık. Bunun yanında METE SFx, METE SFT ve SFx RIVAL gibi yeni model tabancalarımız sayesinde ihracatımızı iki katına çıkarmayı hedeflerken, yeni pazar arayışlarımız da aynı şekilde devam ediyor. Son derece başarılı geçirdiğimiz bir 2021 yılının ardından, 2022 yılında da ihracat şampiyonluğumuzu devam ettirmeyi ve Türk savunma sanayinin geçirdiği değişimi tüm dünyaya bir kez daha göstermeyi hedefliyoruz.”

DİĞER HABERLER

Erhan Usta’nın ‘EYT Çözüm Planı’nı Meral Akşener Açıkladı

TBMM'de Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'EYT Çözüm Planı'nı açıkladı. Meral Akşener, sığınmacı ve kontrolsüz göç politikası, hayalleri hayal olan...

Engelliler İstihdam Engeline Takılıyor

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de engelli vatandaşların sorunları üzerine konuşma yaptı. Engelli vatandaşların her geçen gün yoksullaştığını savunan Yaşar, engelli maaşlarının en...

Pancar Üreticisi Borç Kıskacında

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, şeker pancarı üreticisinin icralarla boğuştuğuna dikkati çekti. Çarşamba Şeker Fabrikası'nın üretime yeniden geçmesi için mücadele verdiklerini ancak bu...

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz

En Çok Okunanlar

Erhan Usta’nın ‘EYT Çözüm Planı’nı Meral Akşener Açıkladı

TBMM'de Grup Toplantısı'nda konuşan İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, 'EYT Çözüm Planı'nı açıkladı. Meral Akşener, sığınmacı ve kontrolsüz göç politikası, hayalleri hayal olan...

Engelliler İstihdam Engeline Takılıyor

İYİ Parti Samsun Milletvekili Bedri Yaşar, TBMM'de engelli vatandaşların sorunları üzerine konuşma yaptı. Engelli vatandaşların her geçen gün yoksullaştığını savunan Yaşar, engelli maaşlarının en...

Pancar Üreticisi Borç Kıskacında

Ayvacık Ziraat Odası Başkanı Erdal Avcı, şeker pancarı üreticisinin icralarla boğuştuğuna dikkati çekti. Çarşamba Şeker Fabrikası'nın üretime yeniden geçmesi için mücadele verdiklerini ancak bu...

Terme Pide Evi’nin İhalesi 18 Mayıs’ta

Terme Belediyesi, kente yeni bir yaşam alanı ve sosyal tesis kazandırmak hedefiyle projelendirdiği 'Yaşam Alanı ve Pide Evi' projesinin pide evi kısmını yap-işlet-devret modeli...