Canik Belediyesi İşçileri Darbedildi

0

Canik’te buzlanan yolda tuzlama çalışması yapan belediye işçileri, bir grup tarafından darbedildi. Başkan Sandıkçı, olayı gerçekleştirenlere tepki gösterdi.

Samsun’un Canik İlçesi Gaziosmanpaşa Mahallesi’nde bir yokuşta Canik Belediyesi’nde çalışan işçiler tuzlama çalışması yaptı. Bu sırada bölgeye gelen bir grup henüz belirlenemeyen nedenle 3 işçiyi darbetti. Tuzlama çalışmasında kullanılan kamyonun camları da gruptakiler tarafından kırıldı.

Haber verilmesi üzerine bölgeye polis ekipleri sevk edildi. Sağlık durumlarının iyi olduğu öğrenilen işçiler şikayetçi olmak üzere polis karakoluna götürüldü.

CAMLARI KIRDILAR
İşçilerden Yaşar Yüksek, 2-3 kişinin sebepsiz yere kendilerine saldırdıklarını belirterek, “İlk önce kartopu atmaya başladılar. Daha sonra bize saldırdılar. Sebepsiz yere saldırdılar. Kamyonun camlarını kırdılar. Sonra da kaçıp gittiler” diye konuştu.

BAŞKAN’DAN KINAMA
Canik Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Dün gece 01.00 saatlerinde tuzlama çalışması yapan işçilerimize ve hizmet aracımıza karşı gerçekleştirilen bu saldırıyı kınıyorum. İşçi kardeşlerimizin hakkını hukukunu kimseye yedirmem. Takipçisi olacağız” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz