Camilere Bakım Canik Belediyesi’nden

0

Samsun’un Canik İlçesi’nde belediye, vatandaşların ibadetlerini daha rahat ve temiz bir ortamda yapmaları için gerekli çalışmalarını sürdürüyor. Cami derneklerinden ve cami cemaatinden gelen talepleri eksiksiz yerine getiren belediye, Düzören Mahallesi ve Gödekli Mahallesi camilerinin çevre düzenlemeleriyle birlikte bahçelerine kilitli parke taş çalışması yapıyor.

Belediye Başkanı İbrahim Sandıkçı, “Camilerimizin iç temizliği ile birlikte bahçelerinde de düzenleme çalışmalarımız devam ediyor. Alt yapı çalışmalarıyla birlikte cami bahçelerine kilitli parke taş döşeyerek daha kullanışlı hale getiriyoruz. Bahçe duvarlarıyla birlikte ihtiyacı olan camilerimizin bahçelerine oturma grupları temin ediyoruz. Bunların yanında özellikle bu dönemde camilerimizin iç temizliği çok daha önemli. Bütün camilerimizde dezenfekte çalışmalarımız aralıksız sürüyor” dedi.

Sandıkçı, “Camilerimize ibadet için gelen insanlarımız ibadetlerini huzur içinde yapmaları için belediye olarak imkânlarımız dâhilinde camilerimize desteklerimiz sürecek. İlçemiz genelinde ayrım yapmadan merkezinden kırsalına cami cemaatimizden ve cami derneklerinden gelen talepleri bir program dâhilinde yapma gayreti içerisindeyiz. Cami bahçelerimizin, insanlarımızın çok rahat bir şekilde toplanıp vakit geçirebilecekleri, huzur bulacakları, temiz, düzenli alanlar olsun istiyoruz” diye konuştu.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz