Cadde ve AVM’lerde Corona Sessizliği

0

Corona virüsünün Türkiye’de görülmesi üzerine devlet tarafından birçok önlem alınmıştı. İlk olarak okulların 3 hafta tatil edilmesi, akabinde İçişleri Bakanlığı’nın yayınladığı genelge sonucunda insanların ortak bulunduğu birçok mekanın faaliyetlerine geçici olarak ara verilmişti.

Samsun’da corona virüsünden dolayı cadde ve sokaklar boş kalırken, aynı zamanda etkisini gösteren soğuk hava ve yağışlar da hayatı olumsuz etkiledi. AVM’lerdeki ziyaretçi düşüklüğü dikkat çekti.

SOĞUK HAVA DA ETKİLEDİ
Samsun’da özellikle vatandaşların yoğun olarak kullandığı İstiklal ve Mecidiye Caddeleri’nin boş olduğu gözlendi. Ana arterlerin bomboş olması insanların hem virüs tehlikesi hem de elverişsiz havadan dolayı dışarı çıkmamayı tercih ettiğini gösterdi.

AVM’LER BOMBOŞ KALDI!
Diğer yandan cemaatle namaz kılmanın yasaklanmasının ardından Saathane Meydanı ve Büyük Cami’nin çevresinde eskisi gibi hareketlik olmazken, kapalı ve açık AVM’lerde de insan sirkülasyonun azlığı dikkat çekti. Sokağa çıkan bazı insanlar virüse karşı maske takarak önlem alırken, AVM’lerde çalışan personeller de maske takarak müşteri bekledi. AVM’ler gün boyu bomboş kaldı. Esnafların tedirgin bekleyişi sürüyor.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz