Büyükşehir’den CHP’ye Salon Vetosu

0
AK PARTİ GENEL MERKEZ SEÇİM İŞLERİ BAŞKANLIĞI TARAFINDAN YEREL SEÇİMLER ÖNCESİ SAMSUN'DA 17 İLÇE BELEDİYE BAŞKANLIĞI İÇİN E-TEMAYÜL YOKLAMASI YAPILDI. (İHA/SAMSUN-İHA)

CHP Samsun İl Başkanı ve Adayı Dr. Mehmet Kundak, 23 Şubat Pazar günü Atakum Kültür Merkezi’nde saat 10.00’da gerçekleştirilecek olan İl Kongresi öncesinde, Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’den; Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nu istediklerini ancak ‘salonu siyasi partilere vermiyoruz’ şeklinde cevap aldıklarını söyledi.

SALONU BİZE VERMEDİLER
31 Mart yerel seçimlerinde aynı salonda AK Parti’nin aday tanıtım ve o dönemde Büyükşehir Belediye Başkan adayı olan Mustafa Demir’in proje tanıtım toplantısının yapıldığının kendilerine hatırlattıklarını kaydeden Başkan Kundak, “Daha kapsamlı ve coşkulu bir kongre geçirmek için Şehit Ömer Halisdemir Çok Amaçlı Salonu’nu Büyükşehir’den talep ettik. Ancak Büyükşehir; ‘salonu siyasi partilere vermiyoruz’ diyerek, ‘olumsuz cevap’ verdi. Kendilerinin parti olarak sıkça kullandıkları salonu CHP’ye vermemeleri manidar. Partimizin coşkulu ve kalabalık kongreler gerçekleştirmesi Büyükşehir Belediye Başkanı Mustafa Demir’i son derece rahatsız etmiş olmalı” dedi. N. Alper CABBAR / Hedef Halk Gazetesi

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz