Büfe ve Bakkal Esnafı ‘Kapanış Saati’ne Şaştı

0

Korona virüsü nedeniyle yaklaşık 3 aydır çeşitli tedbirlerin alındığı çok sayıda sektörde 1 Haziran’dan sonra ‘normalleşme dönemi’ başlarken, iş yerlerini çalışma saatleri de sektör sektör açıklandı. Ancak bakkal ve büfeler, bekçilerle yaşadıkları ‘kapatma saati’ yüzünden ne yapacağını şaşırmış durumda.

BEKÇİLER BÜFELERİ DOLAŞTI
1 Haziran gecesi Samsun’da bakkal ve büfe işletmelerini dolaşan bekçiler, kapanış saatinin 23.00 olduğunu belirterek, işyerlerinin kapatılmasını istedi. İşletme sahipleri ellerinde bulunan İçişleri Bakanlığı’nca onaylanmış genelgeyi ve ruhsatları göstererek, yaz uygulamasından dolayı kapanış saatlerinin gece yarısı 01.00 olduğunu belirtti. Emniyetle görüşen işletme sahipleri, bu sefer kapanış saatlerini 22.00 olduğunu öğrendi.

Ne yapacağını şaşıran bakkal ve büfe sahipleri, bekçilerle yaşadıkları uzun tartışmalar sonrası işyerlerini kapatmak zorunda kaldı.

ELLERİNDE GENELGE YOK
3 aylık dönemde sokağa çıkma yasağının olduğu günler hariç saat 01.00’de kapattıklarını belirten esnaflar, ellerinde bulunan genelge ve ruhsatlarda kapanış saatlerinin yazdığını kaydetti. Bekçilerin ellerinde Valilik nezdinde alınmış bir karar olmadan işyerlerine gelip, saat 23.00’da kapatılması için esnaflara yaptırım uygulamasına anlam veremediklerini söyleyen esnaflar, Valilik ya da Esnaf ve Sanatkarlar Odası’ndan bu konu hakkında açıklama yapılmasını istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz