Bu Yolda Daha Kaç Kişi Ölmeli!

0

Bafra’da hemen hemen hergün çok sayıda kazanın meydana geldiği Samsun-Sinop karayolunda minibüs sürücüsü, yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen 13 yaşındaki çocuğa çarptı. Vatandaş, “Daha kaç can gidecek” diyerek, tepki gösterdi

Samsun-Sinop karayolunun güzergahında yer alan Bafra’da ana yolda yapılan aşırı hız kazaları da beraberinde getiriyor. Gün geçmiyor büyük ya da küçük çapta kazaların meydana geldiği ana yolda, bu defa da bisikletli bir çocuğa minibüs çarptı.

BİSİKLETLİ ÇOCUĞA ÇARPTI
Kaza, Samsun-Sinop karayolunda meydana geldi. C.Ş. yönetimindeki 55 NC 626 plakalı minibüs yaya geçidinden karşıya geçmek isteyen 13 yaşındaki çocuğun kullandığı bisiklete çarptı. Çarpma sonucu ağır yaralan çocuk, çevredeki vatandaşların ihbarı ile olay yerine gelen 112 Acil Servis ekiplerince Bafra Devlet Hastanesi’ne kaldırıldı.

VATANDAŞ TEPKİ GÖSTERDİ
Yaralı çocuğa ilk müdahale yapan çevredeki vatandaşlar, denetimsizlikten dert yandı. Vatandaşlar, “Türkiye’nin her tarafında ‘meskûn mahal’ diye tabir edilen bu yol, Bafra’da ‘hız yapma’ yolu olarak deneniyor. Şehir içerisinde olan bu yolda tüm araçlar 100 ve üzeri km hızla ile gidiyor. Özellikle Tosköy kavşağı üst geçit civarında hız denemesi yapılıyor. Maalesef kazalarda beraberinde geliyor. Yetkililer, buraya çözüm bulmak yerine kafası kuma gömüyor. Daha kaç kişinin burada canı gidecek” diyerek, tepkilerini dile getirdi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz