Bu Ülkede Milyonlarca Atatürk Yaşıyor

0

CHP Samsun İl Başkanı Fatih Türkel, Samsun Büyükşehir Belediyesi’nin 19 Mayıs Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı ilanlarında ulu önder Mustafa Kemal Atatürk’e yer vermediğini anımsattı.

“Atatürk’ü afişlerden silerek birilerine mesaj göndermeye çalışan zihniyet bilsin ki bu ülkede milyonlarca Atatürk yaşıyor ve milyonlarca Atatürk doğumu bekliyor” diyen Başkan Türkel, “Atatürk’ün ışığını yüreklerimizden söndürmeye silmeye hiç kimsenin gücü yetmedi, yetmeyecek” dedi.

CHP’li Başkan Türkel, şöyle konuştu; “Mustafa Kemal, 19 Mayıs 1919’da iç ve dış düşmanların ihanetine son vermek ve emperyalizme karşı mücadele etmek amacıyla Samsun’a çıkarken ırk, din, dil, mezhep farkına bakmadan halka güvenmiş, halkın gücüne inanarak bu onurlu mücadeleye başlamıştı. Mustafa Kemal, Samsun’a çıkarken “Bağımsızlık ve demokrasi benim karakterimdir” demişti. Bu anlayış ilk önce zafere daha sonra Cumhuriyete ardından demokrasiye dönüşmüş ve Türkiye Cumhuriyeti bugünlere ulaşmayı başarmıştır. Bütün bu sürecin temelinde, başlangıcında 19 Mayıs ruhu ve 19 Mayıs düşüncesi yatmaktadır. 19 Mayıs 1919’un 101’nci yıl dönümünü kutluyor, başta gençlerimiz olmak üzere herkesi bu günün anlamını, önemini kavramaya Samsun’a çıkan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü ve O’nun izinden gidenleri saygıyla anıyorum.”

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz