Bu Tablonun Sorumlusu Vatandaş Öyle Mi?

0

Samsun Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği (SESOB) Başkanvekili Savaş Kiraz, korona virüs tablosunda ‘çok yüksek riskli il’ konumunda yer alan Samsun’da ‘temaslıların gizlenmesi vakaları artırdı’ yönünde yapılan açıklamalara tepki gösterdi.

Sosyal medya hesabından açıklama yapan Kiraz, “Sütte leke var siz Samsunlu idarecilerde hata yok öyle mi? Başından bu yana diyorum yanlış denetleme yapıldı” dedi.

KÜÇÜK ESNAFLA UĞRAŞTINIZ
SESOB Başkanvekili Savaş Kiraz, “Samsun’u idare edenler açıklama yapmış. Demişler ki; ‘Samsun’un salgında birinci sırada olmasının nedeni ‘Samsun halkının hastalığını saklamasıymış.’ O yüzden Samsun birinci sıradaymış. Soralım o zaman. Koca ülkemiz de bir Samsun’da mı hastalar hasta olduğunu gizliyor? Temaslı olduğu kişileri gizliyor da, Samsun birinci sırada oluyor? Bu mu sizin mazeretiniz? Size göre suç yine vatandaşın oldu öyle mi? Sütte leke var siz Samsunlu idarecilerde hata yok öyle mi? Başından beri diyorum yanlış denetleme yapıldı. Siz küçük esnafla uğraştınız” dedi.

ŞİMDİ HALK MI SUÇLU OLDU
Savaş Kiraz, “AVM’lerde, sokaklarda, raylı sistem de insanlar üst üste gezerken siz görmediniz. Güya ana caddelerin girişleri denetlendi, ama ara sokaklardan millet güle oynaya geçti. Hele büyük süper marketler. İçeri girince insanlar omuz omuza alışveriş yaptı. Pazarda ürünü pazarcı verecek dediniz ama marketlerde vatandaşa her ürünü mıncıklamasına göz yumdunuz. Siz idareciler esnafa sosyal mesafe diye tutturup, esnafa bir koltuk boş çalışacak, lokanta içeri müşteri almayacak, kahveler kapanacak derken, süper marketlerde ki kalabalığa sosyal mesafeye baktınız mı? Günde AVM’lere, süper marketlere giren müşterinin nerdeyse yarısı bile Samsun’un tüm esnafına girmiyor. Ama benim AVM’lerde süper marketlerde gördüklerimi siz görmüyorsunuz! AVM’leri süper marketleri bir gezin bakalım. Hatta birlikte gezelim. Tabi ki halkta dikkat edecek bilinçli olacak. Ama her şeyi halk yapacaksa tüm sorumlu halk olacaksa sonuç olarak bedeli de halk ödeyecekse, sizler de suçu halka atacaksanız! Merak ediyorum siz ne iş yaparsınız?” açıklamasını yaptı.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz