Bu Kadarına Da Pes Dedirten Denetim

0

İlkadım Belediyesi zabıta ekipleri, market ve bakkalardan oluşan işletmelerin işyeri açma çalışma ruhsatı, hijyen ve genel temizlik kurallarını ile fiyat tarifelerini denetledi.

ÜSTÜNDEN YIL GEÇMİŞ!
Satışa hazır ürünlerin son kullanma tarihini ve gramajlarını da denetleyen ekipler, çok miktarda tarihi geçmiş bozuk yiyecek ve içecek ele geçirdi. Gıdalar arasında tüketim tarihi üzerinden yıl geçmiş gıdaların da bulunması dikkat çekti. Ekipler, ürünleri tutanakla kayıt altına alınarak, imha için el koydu.

Kural ihlali yapan işyerlerine eksiklerini ve hatalarını gidermeleri açısından idari yaptırım tutanağı tanzim eden zabıta ekipleri, son kullanma tarihi geçmiş ürünleri satışa sunan işletmelere cezai yaptırım uyguladı.

Zabıta Müdürü Şeref Sarı, “Bu ürünleri kullanan vatandaşlarımız sağlık sorunları yaşayabilirdi. Özellikle market ve bakkalarda alışveriş yapan vatandaşlarımız tüketimine sunulan gıdaları alırken dikkatli olmaları ve bu ürünlerin özellikle raf ömrünün dolmamış olmasına dikkat etmeleri gerekir” dedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz