Bu İşte Bir Gariplik Var!

0

Samsun’da günde binlerce yolcuyu taşıyan SAMULAŞ’a ait tramvaylarda korona virüs tedbirlerinin hiçe sayıldığı görüntüler, sosyal medyaya yansımaya başlamıştı. SAMULAŞ, tramvaylarda güvenlik görevlilerinin sosyal mesafe konusunda uyarılarda bulunduğunu açıkladı, mesafeye uyulan fotoğrafları paylaştı. Ancak, ‘balık istifi’ yolculuk fotoğrafları yine sosyal medyaya yansıdı.

SAMULAŞ A.Ş.Genel Müdürü Enver Sedat Tamgacı, “Gün içerisinde otobüs ve tramvayla ilgili amirler ve güvenlik personeli uygunsuz maske kullanımı, sosyal mesafe ve oturma düzenlerini kontrol ediyor gerekli durumlarda uyarılarla virüs yayılımını engellemek için çalışıyoruz. Koltuklar üzerinde de sosyal mesafe uyarılarımız bulunuyor. Tramvaylarımızda yine gezici güvenlik personelimiz ve en yoğun bazı istasyonlarda daha sık yapılan kontroller ile sosyal mesafenin korunması sağlanmakta” dedi.

SOSYAL MEDYAYA BALIK İSTİFİ YOLCULUK
Sosyal medyaya yansıyan görüntülerde ise Genel Müdür Tamgacı’nın söyleminin tam aksine görüntüler yaşandı. Tramvaylarda yolculuk yapanların balık istifi şeklinde yolculuk yaptığı fotoğraflara yansıdı. Fotoğraflarda korona virüs tedbirleri kapsamında esas alınan sosyal mesafenin hiçe sayıldığı görüldü. Vatandaşlar, önlem istedi.

CEVAP VER

Lütfen yorumunuzu giriniz!
Lütfen isminizi buraya giriniz